Grippi põdes sel hooajal kuusteist saarlast

Saare maakonnas registreeriti ülemiste hingamisteede viirusnakkuste leviku lõppeval hooajal grippi 16 korral, neist üks gripijuhtum sai ka laboratoorse kinnituse – tegemist oli nn uue gripiga A/H1N1 (rahvakeeli seagripp).

Ülejäänud gripijuhtumid diagnoositi kliinilise pildid järgi. Valdavalt olid haigestunud lapsed ja noored vanuses kuni 19 eluaastat, ütles terviseameti avalike suhete juht Iiris Saluri.
Lõppeval hooajal haigestus terviseameti andmeil Eestis grippi hinnanguliselt 11–13 protsenti elanikkonnast (ca 150 000–175 000 inimest). 

Haigestunute seas oli enim kuni 15-aastaseid lapsi. Haiguskulg oli enamikel juhtudel suhteliselt kerge. Vaktsineerimise teel on uue gripi vastu kaitse saanud ligi 35 000 inimest. 
Saluri märkis, et sesoonse ehk hooajalise nn tavagripi vastu vaktsineeriti Saaremaal 2009. aastal 571 inimest ja 2010. aasta I kvartalis oli vaktsineerituid kümme. Pandeemilise gripi vaktsineerimisi on tehtud 1538 annust (1. ja 2. annus kokku).

“See ei ole vaktsineeritud inimeste arv, vaid teostatud vaktsineerimiste arv,” täpsustas Saluri, lisades, et osa inimesi on saanud ühekordset vaktsiini, osal juhtudel oli vaja vaktsineerimist kahe annusega.
Uut gripipandeemia lainet terviseamet eeloleval kevad-suvel tõenäoliseks ei pea, kuigi sajaprotsendiliselt seda ei välistata, sest elanikkonna hulgas on endiselt suur hulk mitteimmuunseid inimesi, sh neid, kes pole haigust põdenud ega haiguse vastu vaktsineeritud.

Tõenäoline on, et uus gripiviirus A/H1N1 jääb ringlusse ka järgmisel sügis-talvel 2010–2011, prognoosib terviseamet.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)