Saarlased võlgu 2,8 miljonit krooni (5)

31. märtsi seisuga oli saarlastel tänavu maamaksu tasumata
2 840 095 krooni, seega edestati oma võlaga Hiiu, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Valga ja Võru maakonna maaomanikke.

“Kindlasti on need summad tänaseks muutunud, sest inimesed üldjuhul lihtsalt inimlikult unustavad maamaksu maksmata,” sõnas maksu- ja tolliameti meediasuhete peaspetsialist Annely Erm. Ta lisas, et üheks põhjuseks võib olla ka maamaksu maksmise süsteemi muutus – kui varem tuli maamaksu maksta aasta jooksul kolmes osas, siis nüüd on esimene tähtaeg 31. märts ning maksta tuleb kas pool maamaksust või vähemalt 1000 krooni.

Teine maamaksu tähtaeg on nüüd 1. oktoober. Erm märkis, et päris paljud inimesed kasutasid ka tuludeklaratsiooni täites võimalust teha maamaksu tasaarveldust tagastatavast tulumaksust. “Neid inimesi oli kokku 22 000,” ütles Erm, lisades, et maksuhaldur soovitab tekkinud võla kiiresti tasuda, et võlasumma ei koguks intressi. “Võlasummale lisandub intress 0,06 protsenti päevas, mis on 22 protsenti aastas.”

Kas suuremad maamaksuvõlglased on era- või juriidilised isikud, Erm öelda ei osanud. “Selle kohta me statistikat ei pea,” sõnas ta, märkides, et eraisikute võlasummad on siiski suhteliselt väikesed, kuid neid on palju.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)