Leisil lõppes toimetulekuraha (1)

Leisi vald küsib riigilt juurde 100 000 krooni toimetulekutoetuste tarvis, sest vallale selleks aastaks ette nähtud summa on otsas. “Meil oli see summa väga väike, 31 000 krooni, ja kuna töötute hulk on suurenenud ning sellega seoses ka mitte toimetulevate töötute hulk, siis tuleb ka raha juurde küsida,” ütles Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep.

Ta lisas, et viimastel aastatel Leisis tööga probleeme pole olnud, inimesed on kenasti hakkama saanud. Viimase tõestuseks on ka 2009. aastal toimetulekutoetusteks riigilt saadud summa – 2900 krooni.
“Ilmselt on nüüd see aeg, mil inimestel hakkab tööturaha saamise aeg otsa lõppema,” arvas Mõtlep. Tema sõnul on tööta jäänud just need inimesed, kes tööl käinud väljaspool valda.

Kohalikud ettevõtted on vallavanema teada küll vahepeal saatnud inimesi palgata puhkusele, kuid päris koondamisi ei ole olnud. “Võib-olla on nende hulgas ka välismaal tööl käinuid,” sõnas Mõtlep, tunnistades, et hetkel puudub vallal ülevaade tööta inimeste hulgast.

Saare maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja asetäitja Inna Kask tõdes, et praegu rohkem valdu maavalitsuse poole toimetulekutoetuste raha juurde saamiseks pöördunud ei ole. “Küll oli aga Leisis see summa ka väga väike,” tõdes Kask.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)