Kudjape alevikuvanem on Toomas Sepp (2)

Teisipäeva õhtul valisid Kudjape aleviku elanikud alevikuvanemaks põlise kudjapelase Toomas Sepa, kes oli ka initsiaatoriks aleviku elanike kokkukutsumisel arutamaks hetkeolukorda ja vaagimaks perspektiive.

“Tore on see, et üks noor inimene võttis külaelu arendamiseks asja ette,” konstateeris Ülle Puppart. Ettevõtjast külaelanik tundis heameelt, et Kudjape inimesed toetavad üksteist, tuues näiteks elanike protesti tuulegeneraatorite elamukvartalisse paigaldamise vastu.

Koosolekul osalejad pidasid väga oluliseks ühisürituste korraldamist. “Alevikuvanema roll on raske. Et asi hakkaks paika loksuma, tulebki alguses korraldada tervet kogukonda haaravaid üritusi. Talgud peavad tõestama, kas suudame ühiselt midagi ära teha või mitte. Kui talgupäev õnnestub, siis saame ka suuremate asjadega hakkama,” rõhutas Ülle Puppart.

Koosolekul osalenud Kaar-ma vallavalitsuse vanemspetsialist ja alevikuelanik Eeve Näälik toonitas, et vallavalitsus on juba ammu seadnud üheks eesmärgiks elanike kaasamise kogu valla elu korraldamisse. “Väga hea, et kaks suurt piirkonda on saanud sel kevadel alevikuvanema. Astes on sellel ametipostil Andres Ramst ja Kudjapel nüüdsest Toomas Sepp. Kõik Kaarma valla külad on saanud kas külavanema või kontaktisiku, kes tunnevad muret külakogukonna pärast,” rääkis Eeve Näälik.

Aleviku etteotsa valitud Toomas Sepp esitas kokkutulnuile Kudjape elu edendamisest oma ettekujutuse. Samas anti vastvalitud alevikupealikule üle elanike protestikiri, kus on ära toodud inimeste vastuseis tuulegeneraatorite paigaldamisele.
“Kindlasti peab meie kogukond selles suhtes mingisuguse otsuse vastu võtma. Siin taga on ka juriidilised aspektid. Kõikide asjadega tuleb arvestada,” sõnas Toomas Sepp.

Siiani puudub Kudjape alevikul arengukava. Alevikuvanemana peab Toomas Sepp selle olemasolu väga vajalikuks. “See tuleb kindlasti koostada. Loodan, et saame selle aasta lõpuks tehtud,” arvas Toomas Sepp.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 50 korda, sh täna 1)