ILS-süsteem sattus hankevaidlusse (1)

Täppismaandumissüsteemi ILS paigaldamine Tartu ja Kuressaare lennujaamas võib nihkuda kavandatust hilisemaks, sest üks kahest hankel osalenud ettevõttest vaidlustas AS-i Tallinna Lennujaam läbi viidud riigihanke tulemuse.

Riigihangete ameti kinnitusel vaidlustas firma Thales ATM möödunud nädalal hankekomisjoni otsuse tunnistada edukaks Saksa ettevõtte BAN 2000 pakkumus.
Vaidlustamise põhjus ei ole Oma Saarele teada, kuid lepingu sõlmimise tingimuseks oli madalaim pakkumine, millest hankija otsuse langetamisel ka lähtus.

Kuressaare lennujaama juhataja Mati Tang ütles, et ka temale ei ole vaidlustuse põhjused teada, ent isegi juhul, kui vaidlus piirdub kuu ajaga, nihkub seadmete paigaldamise tähtaeg 31. augustilt ilmselt pisut edasi.
Samas pole väikene viivitus väga määrav, sest lennunduse jaoks muutuvad ilmastikuolud kehvemaks just oktoobris-novembris.

Teisalt ei saa välistada ka hanke tühistamist, kuid Mati Tangu sõnul on siiski kõige tähtsam, et täppismaandumissüsteemi paigaldamine on omanikul plaanis ja seadmed paigaldatakse varem või hiljem.
ILS-süsteem aitab oluliselt vähendada Kuressaare lennuliikluse sõltumist ilmastikust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)