Hiidlased jäävad Muhumaast ilma (34)

Hiidlased jäävad Muhumaast ilma

MUHUMAA HIIUMAAL: Tõnis Rihvki sõnul pole viie nädala jooksul, mil laev liinil on olnud, sõidus mingeid viperusi ette tulnud. Ülesõiduks on kulunud varasema 1 tunni ja 35 minuti asemel 1 tund ja 10 minutit.
Foto: Raul Vinni

Oma Saare toimetusele teadaolevalt plaanib AS Saaremaa Laevakompanii Hiiumaa liinil alles hiljuti teenindamist alustanud uue reisiparvlaeva Muhumaa praeguselt liinilt ära tuua.

Seega peaks Muhumaa, alates 15. maist, mil sadamad on täielikult valminud, alustama hoopis Virtsu ja Kuivastu vahelisel liinil.
Oma Saare andmeil on sellise vangerduse põhjuseks hiidlaste rahulolematus ja pidev nurin uue laeva aadressil. Samuti võib üheks põhjuseks olla see, et samal ajal valmivad Virtsus uued kaldarambid, mis on ehitatud uut laeva arvestades, ning need vajavad katsetamist.
Lisaks ei ole laev Hiiumaa ja mandri vahet sõites veel kordagi autotekki täis müünud.

Saaremaa Laevakompanii tegevdirektor Tõnis Rihvk ei rutanud küll laevavahetuse info paikapidavust kinnitama, kuid ei lükanud ka midagi ümber.
Uhiuus parvlaev Muhumaa on saanud hiidlasi teenindada napilt kuu aega, sest esimese reisi tegi alus 15. märtsil. Muhumaa mahutab 160 sõiduautot ja kuni 690 reisijat. Alus on 97,8 meetrit pikk ja 18,5 meetrit lai ning suudab arendada kiirust 16 sõlme.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 55 korda, sh täna 1)