Muhu elamukompleks läks kaubaks ligi 7 miljoniga (4)

Muhu elamukompleks läks kaubaks ligi 7 miljoniga

MÜÜDUD! Heidi Puppart rääkis, et lisaks massiivsest ümarpalgist kahekorruselisele elumajale on Vahtraste kompleksis suitsusaun ja garaaž. Veel kuuluvad kompleksi saunamaja, väliköök, kuur, laste mängumaja, maakivist kelder ja väike aiamaja.
Foto: Repro

2008. aastal läks Muhus Vahtraste külas asuv mereäärne elamukompleks müüki hinnaga 13 900 000 krooni. Eksklusiivne kinnistu osteti viimaks ära selle aasta märtsis. Täpne müügihind pole teada, kuid portaalides reklaamitud hind oli sel hetkel 7 miljonit krooni.

Elamukompleksi müügiga tegelenud LVM Kinnisvara kutselise maakleri Heidi Pupparti sõnul toimusid ostja ja omaniku vahel ka hinnaläbirääkimised.

“Lõplikku ostu-müügihinda ei saa ma kahjuks öelda, see ei kuulu maakleri poolt avalikustamisele,” ütles eduka müügitehinguga ühele poole saanud Puppart Oma Saarele. Pärnu maakohtu kinnistusregistri väljavõttest selgub, et kinnistu uus omanik on OÜ Linear Assets.
Huvilisi oli pea kaheaastase müügiaja jooksul maakleri sõnul päris palju, kohapeal käis kinnistuga tutvumas üle 20 inimese, nii eestlasi kui ka välismaalasi.

Heidi Pupparti sõnul asub värskelt müüdud 4,8 hektari suurune kinnistu otse mere ääres. “Sellel on oma rannajoont ca 600 meetrit ja oma paadilauter,” kirjeldas ta. Kinnistul paikneb ühtekokku üheksa katusealust, mis kõik peale vana taastatud keldri on valminud viimase viie aasta jooksul.
“Vahetult õueala ääres on kaks suurt tiiki, kus elutsevad karpkalad ja vähid. Mõnusaks ajaviitmiseks on rajatud kodune golfirada kolme green‘iga,” tõi Puppart välja kõik, mis kinnistu luksuslikuks muudab.
“Tegemist on tõesti kena kohaga, kus on olemas kõik saarele omased naudingud – kadakad, meri, vanad kiviaiad ja aeg, mis sellises lummavas kohas peatub,” märkis ta.

Kinnisvara soetamiseks hea aeg

Puppart kinnitas, et praegu on suurepärane aeg kinnisvara ostuks, kuna hinnad on võrreldes paari aasta taguse ajaga väga palju langenud. “Samas pean ütlema, et suurt hinnalangust enam oodata ei tasu,” möönis ta.
Heidi Puppart tunnistas, et samas on praegu kindlasti müügis veel suur hulk ülehinnatud n-ö vanade aegade hinnatasemega kinnisvara. “Selles osas on kaks võimalust – kas hind jõuab siiski hetkeolukorra tasemeni või jääb vara müümata,” lausus Puppart.

Võrreldes talvise ajaga hakkab Saaremaa kinnisvaraturg tema sõnul elavnema. Hetkel valitseb suurem huvi odavama kinnisvara vastu ning küsitakse järelturu kortereid ja ka odavamaid maju.
Järelturu korterite osas on maakleri sõnul aga suur pakkumine ja ostjal seega võimalus valida ja tingida. “Siiski ei saa väita, et kallima ja eksklusiivsema – pean silmas näiteks kesklinna kortereid – kinnisvara vastu huvi puudub,” nentis Heidi Puppart.

Tema sõnul on üle Saaremaa müügis ka suur hulk hoonestamata kinnistuid, seega on ostjatel nendegi osas väga suur valik ja võimalus hinna üle tingida. Siiski peab objektil olema selleks, et läbirääkimistega alustada, antud turuolukorrale vastav hind.
“Need ajad on möödas, kui lootust oli, et “äkki keegi tuleb ja ostab”. Ei, seda enam ei ole,” kinnitas Heidi Puppart.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 118 korda, sh täna 1)