Abruka pääses jäävangist (1)

Abruka pääses jäävangist

OTSAD LAHTI: Tõnis Siplane (vasakul) sätib Roomassaarest sellel aastal juba teisele reisile. Poolepäevane kordaläinud Kuressaare reis jääb seljataha abrukalasel Ants Eprol.
Foto: Peeter Kukk

Eile hommikul kell 8.45 väljus Roomassaare sadamast sellel aastal esimest korda mootorlaev Heili, võttes kursi Abrukale.

“Ühendus on taastatud. Eks vaatame, mida ilmastik edasi teeb. Jääd on meres küll näha, aga laevasõitu see ei sega,” märkis Heili kipper-mehaanik Tõnis Siplane.
Lagunev jää ei lasknud Abrukaga meritsi ühendust pidada kaks nädalat ja kolm päeva. Roomiksõidukiga Argo tegi Siplane viimase reisi 26. märtsil, viies saareelanikele piisavalt toidukraami.

Eile said Abruka elanikud üle hulga aja saarele jõudnud “värskeid” ajalehti lugeda. Esimese reisiga sõitis Heiliga Abrukale ka Vahase mees Arvi Prei, et sealt siis naabersaarele edasi minna. Pärast paarinädalast eemalolekut jõudis kodusaarele saarevaht Rein Lember.
Hommikul tõi Heili Abrukalt Roomassaarde Ants Epro ja ettevõtja Riho Leppiku.

Ettevõtja ja Abruka sadama järelevaataja Riho Leppik ütles eile enne saarele tagasisõitu Roomassaare sadamas, et eks saareelanik pea igasuguste olukordadega arvestama. “Võib-olla oleksin tahtnud vahepeal linnas küll käia, aga midagi hullu sellest ei juhtunud. Saare peal on tegemist palju. Toitu jagus samuti,” selgitas Riho Leppik.

Suurema kaubakoguse sai eile otse Makrose hulgimüügilaost Rabiranna talupere. Ettevõtte väikebuss sõitis kai peale ja tellitud kauba viis Makrose töötaja otse laeva pardale. “Kauba saaja maksab saatelehe alusel. 14 päeva on tähtaeg. Aastaid on see nii toiminud,” sõnas teenuse osutaja.
Heiliga saab Abrukale viis korda nädalas. Teisipäeviti ja neljapäeviti teeb laev kaks reisi, pühapäeva pärastlõunal ühe.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)