Seilajad Saksamaalt nimetasid Oskar Jõgi Baltimaade parimaks sadamakapteniks

Seilajad Saksamaalt nimetasid Oskar Jõgi Baltimaade parimaks sadamakapteniks

FOTOMEENUTUS SINILIPUST: Neljal aastal (2004, 2005, 2006, 2007) on Kuressaare sadam tunnistatud rahvusvahelise sinilipu vääriliseks. Kahjuks nüüd Eesti sadamaid selle lipuga enam ei tunnustata. Fotomeenutus aastast 2007, kui Eesti väikesadamate liidu juht Jaak Reinmets (paremal) käis lippu üle andmas.
Foto: Aare Laine

Aukartustäratava staažiga merendustegelase, Kuressaare sadama kapteni Oskar Jõgi ootusärevus suureneb iga päevaga – kaugel ei ole enam see päev, mil ta võib algaval navigatsioonihooajal tervituseks käe tõsta ja öelda: “Tere tulemast Kuressaarde!”

Kaheksa aastat on diplomeeritud mereõiguse jurist Oskar Jõgi olnud Kuressaare sadamas see mees, kes meritsi Saaremaa pealinna uudistama tulnud külalised kail esimesena vastu võtab ja kui purjetajad lahkuvad, nad hea sõnaga teele saadab. Oma käitumise, soliidsuse ja muheda jutuga on ta seilajate hulgas populaarsuse võitnud. Mitmes välismaa mereajakirjas on Kuressaare jahisadamat ja selle tegusat kaptenit Oskar Jõgit kõrgelt hinnatud. Saksamaa sadamate raamatus on ta koguni Baltimaade parimaks sadamakapteniks tituleeritud.

Edasi loe laupäevasest Oma Saarest.

Telli Oma Saar siit

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)