Kuressaare toob Saaremaa Golfi aktsiad uuesti turule (2)

Juhul kui volikogu selleks loa annab, paneb Kuressaare linnavalitsus uuesti, seekord ka ühekaupa müüki AS-i Saaremaa Golf aktsiad, mille täispaketi müük mullu sügisel ebaõnnestus.

Müügiotsuse eelnõu kohaselt küsitakse aktsia eest üksikmüügis 40 000 krooni, ostes kogumina 3–10 aktsiat, maksab üks aktsia 36 000 krooni, kogumina 11–50 aktsiat 30 000 krooni tükk ja kogumina 51–166 saab aktsia kätte tükihinnaga 27 000 krooni.
“Üksikmüügis müüme eesmärgiga võimaldada kõigil huvilistel aktsiaemissioonide vahelisel ajal omandada aktsiaid ja seeläbi ka võimalust pärast hooldustasude tasumist osaleda aktiivselt mängijana golfiväljakul,” ütles Oma Saarele abilinnapea Kalle Koov.

Täispaketi sügisel toimunud enampakkumisele ei laekunud ühtegi ametlikku ostusoovi, kuid väidetavalt uuris Soome ettevõte Golf Stocks Finland OY võimalust omandada aktsiaid tükihinnaga 15 000 krooni. Samal ajal müüs linn oma 536 aktsiat määratud alghinnaga 24 800 000 krooni, mis tegi ühe aktsia hinnaks üle 46 000 krooni. Aktsia nimiväärtus oli 25 000 krooni.

Pärast enampakkumise ebaõnnestumist korraldas Saaremaa Golf olemasolevatele aktsionäridele suunatud aktsiaemissiooni, mis ei läinud samuti nii, nagu oli plaanitud.
Nimelt panustas firma suuromanik Kuressaare linn proportsionaalselt rohkem kui ettevõtte väikeaktsionärid, kuigi ettevõtte prokurist ja linna rahandusnõunik Mai Takkis oli enne emissiooni öelnud, et väikeaktsionäridega on räägitud märkimisest solidaarsuse põhimõttel vastavalt praegusele osalusele.

“Emissiooni eel olid kõik eeldused, et prognoositud arv aktsiaid märgitakse täis. Eeldasime tõepoolest väikeaktsionäridelt suuremat valmisolekut aktsiaid märkida,” ütles Kalle Koov, nentides, et emissiooni tulemus oli siiski korralik.
Ühtekokku paigutati ettevõttesse 6 760 000 krooni. Linn märkis AS-i Saaremaa Golf 200 aktsiat summas 5,2 miljonit krooni, väikeaktsionärid lisasid 1 560 000 krooni. Kokku märgiti loodetud 300 asemel 260 aktsiat.
Koov kinnitas, et kuigi aktsiaid ei suudetud märkida piisavalt, et katta sellega aasta lõpuks prognoositud ligi 8 miljoni kroonine puudujääk, läheb ettevõte uuele hooajale vastu paremas seisus kui kunagi varem.

Aasta lõpuks oli ettevõttel Koovi sõnul lühiajalisi kohustusi 1,3 miljonit krooni. Märtsi lõpus laekus kohustuslikust hooldustasust 1,1 miljonit krooni ning abilinnapea kinnitusel muutub olukord sellega ettevõtte jaoks paremaks. Samas tõdes Koov, et sellest ei piisa teiste lühi- ja pikaajaliste võlgnevuste koheseks tasumiseks.

Andres Sepp, Raul Vinni

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)