Žigulimees rammis auto lömmi ja ruttas arsti manu (5)

Žigulimees rammis auto lömmi ja ruttas arsti manu

SÜNDMUSKOHT: Enne, kui Opel Vectrale otsa sõitnud Jüri välja ilmus, jõudsid politseinikud oma toimingud lõpule viia.
Foto: Peeter Kukk

Teisipäeval kella 11 ajal sõitis helebeež Žiguli Kuressaare linnas Lasteaia tänavale pargitud autol külje mõlki ja seejärel põgenes sündmuskohalt.

Tänu tähelepanelikule kodanikule, kel õnnestus näha auto numbrimärki, tabas politsei sõidukijuhi, kes oma sõnade kohaselt ei saanud arugi, et oli teisele autole otsa sõitnud.
“Läksin arsti juurde ja keerasin sinna tänavale, kui kuulsin, et kolks käis, ning arvasin, et midagi läks autol tuksi,” rääkis Žiguli juht Jüri Oma Saarele.
Mees väitis, et ta ei sõitnud sündmuskohast meelega ära, vaid rutanud arsti juurde ning märganud alles kohale jõudes, et auto on katki. Aga siis oli juhtunust juba teadlik ka politsei.

“Kaine olin, isegi puhusin politseile,” kinnitas mees, kelle sõnul pöördusid mõlemad autoomanikud kindlustusse ning mõlemad autod vajavat remonti.
“Mulle helistati, et mu autol on külg maha sõidetud,” rääkis auto Lasteaia tänavale parkinud Siim, kes vaatama rutates avastas, et tema sõiduk on tõesti rikutud.

Siimu sõnul oli tal tõsiselt hea meel, kui kuulis, et üks inimene oli automõlkimist pealt näinud ja see inimene andis talle ka sõidukinumbri.
“Politsei tabas tõepoolest avarii põhjustanud sõidukijuhi ja alustas tema suhtes väärteomenetlust, et juhtunu asjaolud välja selgitada,” kinnitas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Hedy Tammeleht.
Liiklusõnnetusest teatamine on kohustuslik, kui on inimkannatanuid või on tekitatud teistele varalist kahju. Kui kahju on tekitatud vaid oma sõidukile ja keegi viga pole saanud, siis piisab, kui teatada vastavale kindlustusseltsile, rääkis Tammeleht.

Kindlustusele teatamisest piisab ka juhul, kui inimkannatanuid pole ning liiklusõnnetuse osapooled on õnnetuspaigal sõlminud kirjaliku kokkuleppe ja nimetanud varalise kahju põhjustanud isiku.
“Kui õnnetu juhuse läbi on sõidetud vastu teepiirdeid või liiklusmärke või muud taolist, kus ei ole võimalik kindlaks teha kahju saajat või temaga ühendust võtta, siis sellisel juhul on politseile teatamine kohustuslik,” ütles Tammeleht, tuues näiteks väga levinud liiklusavariid parklaaladel, kus ettevaatamatu manööverdamise käigus on sellised õnnetused kahjuks liiga sagedased juhtuma.

“Mitte mingil juhul ei tasu parklas pihtasõidul ise teise sõiduki kahju hinnata, selleks on olemas politseieksperdid,” kinnitas Tammeleht.


Karmid karistused

Seaduse järgi võib liiklusõnnetusest politseile mitteteatamise korral karistada rahatrahviga kuni 18 000 krooni, arestiga või sõiduki juhtimisõiguse äravõtmisega kuni ühe aastani.

Liiklusõnnetuse sündmuskohalt põgenemise eest on ette nähtud karistus: rahaline trahv 18 000 krooni, arest või sõiduki juhtimisõiguse äravõtmine kuni kaheks aastaks.

Allikas: politsei

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)