2010. aasta kolme kuuga on Saare maakonna elanikkond vähenenud 98 inimese võrra, seda põhiliselt tööealiste elanike väljarände arvel.
Saare maavalitsuse andmetel on suurim kaotaja Kuressaare linn (–37) ja seda vaatamata positiivsele iibele linnas. Aasta kolme esimese kuuga maakonnas registreeritud sündide arv (96) on ajavahemikus 1996 kuni 2010 selle perioodi suurim. Orissaare vallas on inimesi jäänud vähemaks 15 võrra ja Leisi vallas 12 võrra.
Oluliselt on elanikkond kasvanud Kaarma vallas (+39), positiivne on saldo ka Pöide vallas (+3). 1. aprilli seisuga oli Saare maakonnas 35 789 elanikku.
Märtsis 2010 registreeriti maakonnas 33 sündi (18 poissi, 15 tüdrukut) ja 48 surma (mehi 22, naisi 26). Maakonda asus elama 38, lahkus 60 inimest. Kokkuvõttes vähenes maakonna rahvaarv märtsis 37 elaniku võrra.
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2010/04/eesti-kultuuriinimestel-on-oma-suu.html
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2010/04/tood-peaks-saama-eesti.html
tubli oled realist,sest räägid reaalsusest aga ants on ilmselt laksu all?
Inimesed sisuliselt tahavad suurt raha ja vähe tööd, aga mitte teistele, vaid endale. Tuleb ikka oma tuhlid kasvatada ja metsas küte valmis teha. Inimesed on ju ullikesed ja lollikesed. Tegelikult pettuse ja enesepettusega ei sõida kaugele.
Sulev Laut
Põllumeeste Kogu
Ega siis kõik pole ullikesed ja lollikesed! Üle poolte siit lahkunutest omavad häid töökohti ja jõuavad ka korterite liisinguid maksta.
Isegi puhkama ei taheta suveks siia tulla, sest mujal mandril puhata on parem ja odavam.
Kommarlollide lasteaiavalitsused ei vii kaugele. Kommunism läks neil persse. Nüüd muserdavad oma “kapitalismi” ehitamise kallal. Aga valged inimesed on ju lapsikud ja laisad.
Sulev Laut
Põllumeeste Kogu
hakake lapsi tegema. Jalg seinalt maha ja tööle
Mind aga huvitab Ruhnu valla elanike arv. Vahetult enne valimisi kasvas see ju plahvatuslikult. Ega pole mingeid “tagasilõõke”?
Ei lähe siit keegi naeru ja naljaga, minnakse murega, sest pere tahab toita, lapsed koolitada, aga töökohta pole.Kas keegi on pidanud statistikat kuipalju abi- ja kooselusid on lõhkunud selline perest eemal elamine?See on lihtsalt õudne.Mul on tuttavaid saarlasi mitmes riigis, kes kõik uurivad võimalust, et koju tagasi tulla, kuid mida siin tegema hakata?Elu on täpselt nii nagu ennevanasti, kui igas sadamas võis kohata saarlast.Nüüd oleme omal nahal tunda saanud .mis põhjusel nad üle ilma nii kaugele kodust sattusid.
see on vist ikka üldise maaelu reformimise osa. Kui tõkestada igati piirkonna majanduselu arengut, sureb piirkond ise mingi aja jooksul välja ja ka kinnisvara hinnad peavad siis ka kukkuma. Loome üldise kaitseala, likvideerime toiminud elatusallikad, viime haritlased piirkonnast välja ja asendame need migrantidega, maksustame piirkonna erimaksudega – see reformimine vist nagu toimub ja toimib.
“lõõke” pole aga “intriik” kestab.
Punased ei saanud maaelust 50-ne aastaga jagu, aga omad poisid tegid 10-ne aaastaga ära ja paistab, et teevad edasi.
aga mis te siis mõtelete – vireleda ei taha ju keegi ja minnakse sinna kus on normaalne äraelamine. Pigem elada ja töötada 9 kuud kusagil mujal kus on hea palk ning seejärel puhata 3 kuud “jõuka turistina” saaremaal. Efekt on oluliselt suurem, kui passida kogu aeg saaremaal, hinge kuidagiviisi sees hoides. Ja eriti mainimist väärib ka see, et kui silla projektile nii jõudsalt pidurit tõmmatakse, jääbki kohalik taandareng permanentseks.
no ei anna see sild mitte mingit hoogu saare majandusele, pigem vastupidi! Seda suurt hoogu pidi ju andma juba suur süvasadam – ja kus see hoog, kasv ja lubatud tuhanded uued töökohad on? Ei too neid ka sild ega tunnel, nii et ammu oleks aeg raha tuulde loopimine lõpetada ja sellega midagi tasuvamat ette võtta.