Tänavaid ilmestab talvekuude räpasaak

Kuigi kojamehed teevad lume alt välja sulanud räpa likvideerimiseks tublit tööd, on endiselt suur probleem hooletute loomaomanikega, kes ei suvatse oma lemmikute järelt koristada.

Kuressaare linnavalitsuse heakorraspetsialistid Heino Vipp ja Katrin Reinhold tunnistasid Kadi raadiole antud intervjuus, et lume sulamise järel tänavatel avanenud pilt kiita ei olnud.
“Täiesti nõus sellega, sest talv oli tänavu talv selle sõna õiges tähenduses ning praktiliselt neli kuud koristada õieti midagi ei saanud. Kõik, mis on lume alt välja tulnud, on selle nelja kuu tulemus,” nentis Vipp.
Ilme tasapisi paraneb

Katrin Reinhold arvas, et järk-järgult hakkab olukord siiski paranema, sest kojamehed on kiired reageerima ning Linnamajanduse nn harjaautogi sõidab ringi. “Tasapisi hakkab see esialgne ilme muutuma,” sõnas ta.
Vipp nõustus sellega, kuid tõi omakorda välja murekoha, mis hakkab silma ka muudel aastaaegadel – koeraomanikud, kes ei vaevu oma lemmikute väljaheiteid tänavatelt koristama. “Tõepoolest, kui lumi hakkas sulama, siis oli nii, et astumisega pidi olema ikka väga ettevaatlik ja pilt oli tõepoolest äärmiselt näotu,” tunnistas Vipp.

Kui inimene jätab oma lemmiklooma järelt koristamata, on sisuliselt tegu linna heakorraeeskirjade rikkumisega ning linnavalitsusel on õigus selle eest ka trahvida. Kuid sealjuures on konks, mis trahvi väljakirjutamist raskendab.
“Et trahvida, peab selle linnakodaniku tabama otse teolt ehk tegemata jätmiselt,” selgitas Vipp. Seega on heakorra järelevalvespetsialistil plaan hakata n-ö tõendeid koguma ja selles loodab ta ka kõigi linnaelanike abile.
Vaja on tõendeid

“Kohtuvälisele menetlejale on Eesti vabariigis antud küllaltki suured õigused, ka näiteks tõendite kogumine avalikus ruumis – filmimine – ja ma kavatsen seda teha,” ütles Heino Vipp. “Ma luban, et need inimesed panen filmi sisse,” kinnitas ta, tuues põhjuseks, et filmitud materjali on hiljem palju raskem vaidlustada.

“Meie palve ongi see, et jäädvustage ta (hooletu loomaomanik – toim), kas või lihtsalt mobiiltelefoniga või tehke foto.” Selliste tõendite abil oleks linnal tunduvalt suurem võimalus inimesi korrale kutsuda ning suur samm puhtamate tänavate poole astutud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)