Talv säästis suurtest löökaukudest

Kui varasematel aastatel on üks kevadisi muresid olnud tänavatel laiutavad ja autosid lõhkuvad löökaugud, siis tänavu sellega Kuressaare linnavalitsuse kinnitusel suuremat probleemi pole.

“Suuri löökauke on tänavu linna teede sõiduosal tõesti vähem,” ütles linnavaranõunik Margo Sooäär. Põhjenduseks tõi ta, et löökaugud tekivad üldjuhul soojadel talvedel, sel aastal oli aga külm, mistõttu on hullemast pääsetud.
Tänavaservades, kus autod on harjunud parkima, ja ristmikel, kus on üle teeservade sõidetud, auke siiski leidub. “Kuressaares on tänavaid järjekorras pinnatud ning igal tänaval on ikka remonti tehtud, nii et suuri probleeme ei ole,” kinnitas Sooäär.

Ta märkis, et teetöödega on sel aastal juba alustatud ja üksikuid löökauke on parandatud. Kaebusi autolõhkumistest linnavalitsusse laekunud ei ole. “Kui keegi löökaugust läbi sõites aga oma autot lõhub, saab ametlikult pöörduda linnavalitsuse poole,” on selline võimalus Sooääre sõnul siiski endiselt olemas.

Külm talv täiesti kahjusid tekitamata siiski ei möödunud. Sooääre sõnul on sel aastal tänavatel hoopis külmakerkekahjustusi murdumiste ja pragude näol, ja seda just karmi talve tõttu. “Talv oli külm ning teekatte alune maa külmus väga sügavalt läbi,” tõi ta põhjenduseks, miks teed pragunenud on.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)