Pihtla räämas bussiputka ootab omanikelt üksmeelt (1)

Pihtla räämas bussiputka ootab omanikelt üksmeelt

SAIADE ASEMELE KÄSITÖÖ: Kohalike poolt omal ajal Soraidaks ristitud puhveti asemele tõotab tulla käsitöökoda ja kauplus.
Foto: Peeter Kukk

Osaliselt loetamatuks kulunud müügiplakatiga ehitud bussiootepaviljon vajab hädasti remonti, ent kuna hoonel on kaks omanikku – vald ja eraomanik –, pole kokkuleppele seni jõutud.

“Praegu näeb ta natuke nukker välja jah, sest me pole eraomanikuga saavutanud üksmeelt, et mis temaga edasi saama peaks,” tunnistas Pihtla vallavalitsuse ehitusspetsialist Endel Pank Oma Saarele.
Ta kinnitas, et nüüd, mil kevad käes, üritab vallavalitsus taas teise omanikuga ühendust võtta ja mingisugusele kokkuleppele jõuda.

Paviljoni kunagise kohvikupoole omanik on pankrotihaldur Martin Krupp, kes kinnitas Oma Saarele, et temalgi on ikkagi soov hoone korda teha ning niisama lagunema see enam kauaks jääda ei tohiks. Millal asi täpselt käsile võetakse, ei osanud aga ka tema praegu veel öelda, Krupi sõnul on takistuseks ka see, et hoones pole elektrit ja kõnelused Eesti Energiaga on topanud.

“Plaan on tegelikult praegu selline, et ehitada sellest üks käsitöökoda koos kauplusega, aga see võtab natuke aega,” rõhutas Krupp, et kena plaan on praegu veel vaid idee tasandil. Krupp oli selle rakendumise osas siiski optimistlik ja kinnitas, et vald on koostööst igati huvitatud.
Kohalikud mäletavad bussiootekojas tegutsenud kohvikut kui mõnusat kohta, kust sai maitsvaid saiu osta, kuid nii Martin Krupi kui ka valla esindaja Endel Panga sõnul kohvikut suure tõenäosusega taastama ei hakata. Seega jääb omal ajal kohalike poolt So-raidaks ristitud kohvik vaid kunagiste kundede mälestustesse.

Krupp tunnistas, et mingil hetkel oli ka kõne all, et kohvikuosa üldse maha lammutada ja teha selle asemele lihtsalt korralik bussipaviljon, aga selle plaani on ta praeguseks maha matnud. “Kuna üks kohalik tuli välja mõttega, et sinna käsitööpood teha, siis oleme nüüd seda mõtet vaaginud,” põhjendas ta.
“Ei ole mõeldav, et ta selliseks jääb, aga korda saab selle ainult koostöös vallaga teha. Tuleb lihtsalt vallaga kokkuleppele jõuda,” märkis Krupp.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)