Maanoored pelgavad välismaale õppima minekut (2)

Dream Foundation Eesti viis veebruaris-märtsis 9.–12. klassi õpilaste seas läbi küsitluse, mille eesmärk oli välja selgitada noorte eelistused, ootused ja hirmud seoses välismaal kõrghariduse omandamisega. Saaremaa koolidest osales küsitluses Orissaare gümnaasium.

Küsitluse korraldajad tõdesid, et võrreldes linnakoolide õpilastega on väiksemates kohtades valmisolek välismaale õppima minna tunduvalt väiksem. “Näiteks Orissaare gümnaasiumis vastasid pooled abituriendid, et nad pigem mitte või kindlasti ei läheks õppima Eestist väljapoole,” rääkis Virge Tamme Dream Foundation Eestist, lisades, et peamiseks põhjuseks toodi vähene keeleoskus.

Küsitluse tulemustest selgus ka, et ligi pooled 12. klassi õpilastest veel mõtlevad erialavaliku peale ega ole kindlat otsust teinud, samas on 11. klassi õpilased oma karjäärivalikutes kindlamad ja avatumad ka välismaal õppimise suhtes.
“11. klassi õpilastele tegime ka presentatsiooni välismaal õppimise võimaluste kohta ja tutvustasime Dream Foundation’it,” rääkis Tamme.

Tema sõnul pelgavad 11. klassi õpilased välismaale õppima minekut seetõttu, et nad ei kujuta ette, kuidas nad võõras paigas kohanevad ja võõras keskkonnas hakkama saavad.
Tänavuste abiturientide lemmik-sihtriik, kuhu õppima minna, on Suurbritannia, 11. klassis tunti lisaks Suurbritanniale suurt huvi ka USA vastu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)