Mahavok tõi rekordarvu publikut (fotogalerii) (10)

Mahavok tõi rekordarvu publikut (fotogalerii)

 

Eesti 80-ndate sündipopi lipulaeva, aastaid varjus püsinud ansambli Mahavok naasmiskontsert “Meridiaanid” tõi möödunud laupäeval Kuressaare spordikeskusse kokku üle tuhande muusikahuvilise nii saarelt kui ka mandrilt.

Üle kahe tunni väldanud kontserdi jooksul sai kuulda nii uuemaid kui ka vanemaid laule ansambli repertuaarist. Kuressaare Linnateatri turundusjuht ja näitleja Aarne Mägi rääkis muusikapalade vahele lugusid ansambli minevikust ja muusikalistest saavutustest.

Kahtlemata oli kontserdi üks paremaid elamusi tuntud laulja Kare Kauksi lihtne ja võimas esinemine. Äramärkimist väärivad kindlasti ka Marten Kuninga ja Karl Madise etteasted. Saaremaa kontserdil esinesid ka Trikivabriku artistid, kes mängisid laval elava tulega. Esinesid ka Eesti Tantsuagentuuri tantsutüdrukud, kes sobisid hästi ansambli instrumentaalpalu ilmestama.

Elava tule kasutamise idee koorus välja Mahavoki instrumentaalloost “Tulekahju”. “Selle loo ülesehitus on nagu väike story tule sündimisest, arenemisest ja kustumisest, kindlasti ka ohtlikkusest. Sellest tuli ka mõte kasutada loo vürtsitamiseks elavat tuld,” selgitas kontserdi korraldaja, kelle sõnul laabus kontsert hästi ja esinejad andsid endast parima.

“Jah, see oli väga meeldiv üllatus, et Saaremaal Mahavoki vastu nii suurt huvi tuntakse. Publik oli lausa super ja elas kaasa,” lausus ta, lisades, et ansambli liikmed kiitsid väga kontserdi publikut neile osaks saanud rõõmsameelse vastuvõtu eest. Mõte Saaremaale selline kontsert tuua tekkis korraldajal pärast Mahavoki Rock Café’s toimunud kontserdi külastamist, mis oli väga muljetavaldav.

“Minu arvates on Mahavok äärmiselt hea ansambel, kelle lood on ajatud, ning Kare Kauks on lihtsalt võrratu laulja. Heini Vaikmaa suurepärased kitarrisoolod ja instrumentaallood panevad kuulama ja on igaüks nagu omaette jutustus,” rääkis korraldaja, lisades, et ansambel moodustab väga meeldiva seltskonna ning juhtfiguur Heini Vaikmaa on üks siiramaid muusikuid.

Ivika Laanet, Evely Aavik

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 41 korda, sh täna 1)