Ametikool saab Saaremaa esimese koolina invatõstuki (2)

Kuressaare ametikooli Upa õppekompleksi ligi üheksa miljonit krooni maksma mineva renoveerimise käigus paigaldatakse hoonesse ka invatõstuk, mis on esimene omataoline Saare maakonna koolides. “Mina küll ei tea, et kusagil mujal sellist oleks,” ütles maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Raivo Peeters Oma Saarele.

“Meil on ka õppekavad erivajadustega õppijaile ning ka palju teisi kursusi ja koolitusi, kus inimesed, kes liikumisvahendina ratastooli kasutavad, saavad osaleda,” ütles ametikooli infojuht Taavi Tuisk, lisades, et seni ametikoolis vähemalt tasemeõppes ratastooli-õpilasi olnud ei ole. “Kuid sügisest peaks vähemalt Upal olema võimalused paremad ja loodud tingimused ka erivajadustega õpilaste jaoks,” sõnas Tuisk.

Upa õppehoone kaasajastamine saab teoks tänu Euroopa Regionaalarengu Fondile, kust saadakse ka põhiosa rahastusest.
Kooli haldusdirektori Arvo Kereme sõnul tahetakse töödega alustada juba maikuus, et uue õppeaasta alguseks kõik valmis jõuda. “Töömaht on küllalt suur ja töid tehakse terves hoones, kuid loodame hakkama saada. Märtsi lõpus kuulutasime välja riigihanke ehitustööde tegija leidmiseks.”

Nõukogude ajal alustatud ning 1998. aastal täielikult kasutusele võetud Upa õppehoones vahetatakse eterniitkatus terasplekk-katuse vastu, uuendatakse aknad, rekonstrueeritakse küttesüsteem, veevarustus ja osaliselt ka elektrisüsteem. Õpilaskodu osas täiustatakse tubade WC-de küttesüsteemi ja ehitatakse välja ventilatsioon, lisaks viiakse hoone täielikku vastavusse tuleohutusnõuetega.

Majja paigaldatakse invatõstuk ja osaliselt vahetatakse klassides välja endisaegne mööbel. Koridoridesse ja puhkeruumidesse tulevad uued pingid. Hoonesse ehitatakse ka uus serveriruum koos jahutussüsteemiga ja rekonstrueeritakse arvutivõrk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)