Rein Õue peab naabrite protesti jonniajamiseks (9)

Kaarma vallalt jaanuaris tuulegeneraatori ehitusloa saanud Rein Õue on veendunud, et naabrid üritavad tema tuuliku püstitamist takistada, kuna see lihtsalt ei meeldi neile.

Õue selgitas Oma Saarele, et toimetusega rääkinud Peeter Arikas oli möödunud aastal ajal, mil tema oma tuulegeneraatori taotluse esitas, vallavalitsuse ehitusnõunik. “Ta ei andnud mulle kunagi ühtegi õiget vastust, ainult venitas ja venitas, kuna ta isiklikult ise on selle generaatori vastu,” oli Õue veendunud.

Ta lisas, et on praeguseks Tallinnas asuvast projekteerimisbüroost kiirkorras tellinud ka täpse skeemi koos nõutud täiendustega, mis peaksid ära näitama, et 10,5 meetri kõrgune tuulik ei tekita kõrvalkinnistutele mingit varju. “See vari kaob 15 meetri pealt üleüldse ära,” kinnitas ta. Samuti tehakse Õue sõnul ära selge arvutus, mis peaks kinnitama, et tuulik polegi võimeline sellist müra tekitama, et see kedagi segaks. “Sel väiksel generaatoril on veel oma automaatne süsteem sees. Kui tuleb tugev tuul, siis ta lülitab end automaatselt välja, mitte ei hakka tuule käes vuhama,” selgitas ta.

Õue märkis, et skeemi arvutustega täiendamine tähendab tema jaoks lisakulutusi, kuigi andmed on ka praegu õiged. Tema sõnul pole valeandmeid dokumentatsioonis ka masti kõrguses. Õue selgitas, et taotles kohe alguses vallalt luba 8,75 meetri kõrguse masti jaoks ning koos selle tiivakõrgusega ongi ühtekokku 10,5 meetrit.

Tuulepargi tekkesse Rein Õue aga ei usu, sest generaatori ülesseadmine on tema sõnul kallis lõbu ning sellist raha ei pruugi inimestel olla. Ta lisas ka, et on võtnud eesmärgiks tõestada, et kõik on õigesti tehtud ning vald pole millegi vastu eksinud. “Sügise poole viin selle üldse minema siit, praegu on mul põhimõte, et tõestan, et see ei ole seadusevastane ja ei tekita mingit müra. Ega nad ei ole mitte niisama andnud mulle luba – nad on ju kontrollinud asju. Sepp, Urmas on väga tark poiss!”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)