Euroopa Komisjon nõuab põllumeeste kontrolli tihendamist (1)

Euroopa Komisjon nõuab liikmesriikidelt kohapealse kontrolli kahekordistamist, teatas 9. märtsil riigikogu maaelukomisjonis esinenud PRIA peadirektor Jaan Kallas.

Kallas ütles, et kui 2009. aastal tehti Eestis ligi 5000 kohapealset kontrolli, peaks neid 2010. a olema seega 10 000. Lisaks nähakse ette, et kontrolli ei vii läbi makseagentuur või sertifitseerimisauditit tegev audiitor, vaid seda teeb hoopis kolmas audiitor – mis maksaks ligi 8,5 mln krooni. Nimetatud nõude on Euroopa Komisjon sõnastanud kui “tungivalt soovitusliku”.

PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive ütles kommentaariks, et kõik, mis Eestis EL-i õigusaktide ja soovituste valguses muutuma hakkab, tuleb ikka riikliku tasandi ja õigusaktide kaudu. PRIA ise ei tee sellistes olulistes küsimustes nagu põllumassiivide registri uued alused või kohapealse kontrolli kahekordistamine ning kolmanda audiitori kaasamine mingeid määrusi.

“Siin on võtmeasutuseks eelkõige põllumajandusministeerium ja muidugi on väga suurte ülesannete puhul oluline ka see, et eelarves selleks tegevuskulusid jätkuks. Meie tegevuskulusid on paaril viimasel aastal oluliselt vähendatud,” rääkis Bleive.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)