Bussiliikluse kontroll on Saaremaa bussijuhtide tööga väga rahul (6)

Saaremaa bussiliinide teenindamise kvaliteeti jälgiv MTÜ Reisijate Veo Kontroll kiidab Saaremaa bussijuhtide hoolsust ja teenindamisvalmidust.

“Oleme Saaremaa bussijuhtide tööga väga rahul, nad on oma ametit hästi tundvad inimesed ja suhtlevad ilusasti,” ütles Oma Saarele MTÜ Reisijate Veo Kontroll projektijuht Väino Moor.

Vaid ühel korral mullu detsembris leidis aset juhtum, et üks bussijuht ei väljastanud pileti eest maksnud reisijale piletit, ja karistuseks vallandas vedajafirma bussijuhi töölt. “Ma arvan, et praegu töötavad vaid sellised bussijuhid, kellel on need kombed unustatud või pole üldse kunagi külge kasvanud,” märkis Moor.

Vastavalt Saare maavalitsusega novembris sõlmitud käsunduslepingule jälgib Reisijate Veo Kontroll, et bussifirmad täidaksid korrektselt maakonna bussiliinide teenindamiseks sõlmitud lepinguid. MTÜ ülesandeks on kontrollida piletimüüki, busside graafikust kinnipidamist, busside seisukorda jm avaliku teenindamise lepingutest tulenevat.

Väino Moori sõnul olid bussijuhid algul kontrollidega suheldes üsna tõrksad, kuid nüüd on suhted muutunud küllaltki sõbralikeks . “Bussijuhid nägid, et nad saavad meile ka oma muresid rääkida, ja see on neile tähtis,” rääkis projektijuht.

Väino Moori sõnul on Saaremaa bussiliikluse suurim probleem sõiduplaani liiga sage muutmine Saare maavalitsuse poolt. “See ei ole inimestele hea, kui kogu aeg midagi muutub,” sõnas Moor.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)