Saaremaa mees toob oma uue teatri :D kodusaarele (1)

Saaremaa mees toob oma uue teatri :D kodusaarele

JUHIB TEATRIT: Saarlane Marek Pihelpuu tegi koos Marika Korolevi ja Vello Jansoniga uue teatri :D ja toob tuleval nädalal esimese lavastuse ka kodusaarlastele näha.
Foto: Erakogu

Saarlane Marek Pihelpuu tegi koos näitlejate Marika Korolevi ja Vello Jansoniga teatri Koolon D (:D) ning toob 7.–10. aprillini teatri esimese lavastuse “Armastuse edetabel” ka saarlastele näha.

Et see teater on uus nähtus Eesti kultuurimaastikul, uurisin, millega täpsemalt tegu ja miks on esimene tükk just “Armastuse edetabel”, mida on võimalik näha nii Kuressaares, Kihelkonnal, Salmel kui ka Valjalas.

“Vello Jansoniga oleme kolleegid juba 18 aastat, mitu puuda soola koos ära söönud, seega tunneme teineteist läbi ja lõhki. Marek Pihelpuuga on tutvus mõne aasta tagune. Ja kui ühel hetkel saime Velloga aru, et teatris peab keegi majandusküsimustega ka tegelema, oli saarlane kohe varnast võtta,” rääkis Marika Korolev. Marek Pihelpuu on tema sõnul varasemate juhtimiskogemustega mees, majandanud nii Saaremaa politseiprefektuuris, juhtinud sihtasutust Turvaline Saaremaa kui ka saanud kogemused Saaremaa õlletehasest. “Paistab, et sobib ka teatrit juhtima,” arvas näitleja.

Uus teater sündis aga seetõttu, et ühel hetkel tekkis soov ajada oma rida, tõlkida, mängida ja lavastada just neid autoreid ja näidendeid, mis tegijaile endile südamelähedased. Praeguseks võib Korolevi hinnangul öelda, et palju head materjali on riiulil ka ootel.
“Koolon D ( :D) tähendab “tõlkes” kahte silma ja naerusuud, kui seda pisut pöörata, see on väga levinud naerumärk internetisuhtluses,” selgitas Marika Korolev, kes usub, et just sellise positiivse ja hea emotsiooni peaks uus teater pakkuma ka oma lavastustega.

Ei ole just väga tavaline, et üks kutseline teater võtab kätte ja tuleb n-ö teenindama maapiirkondi. Marek Pihelpuu sõnul on selline “külla minek” võetud uue teatri üheks missiooniks. “Eestlased on väga kultuurilembelised ja maainimesed armastavad teatrit väga,” kinnitas ta. “Kui on olemas kohalikud ja hubased kultuurimajad, siis oleks patt neid mitte külastada. Tihtipeale sünnivad väikestes kohvilõhnalistes kultuurimajades just need kõige paremad etendused ja tänulikke silmi on saal täis,” teab saarlane.

Teatri esimese lavastuse, Norm Fosteri “Armastuse edetabel” kohta, mille on lavastanud Vello Janson ja kus teeb lisaks Jansonile ja Korolevile kaasa ka Raivo Rüütel, ütles Marek Pihelpuu, et tegemist on lihtsalt väga hea näitemänguga, mille sisu on igati inimlik ja humoorikas ja mis otsib vastust küsimusele, missugune on ideaalne naine või mees. On ta olemas? Miks püüavad inimesed muuta oma partneri iseloomu, harjumusi, painutada teist enda järgi? Kas nii tohib või ei tohi, mis sellest kõigest välja tuleb?

Lavastus peaks Marek Pihelpuu hinnangul olema põnev ka meessoo esindajatele, kes väga tihti teatrisse ei satu. “Aga hea kõigile, kes vastassugupoolega kokku puutunud – tegemist on üdini positiivse etendusega, mis peaks praegusel keerulisel ajal aitama suunurki ikka ülespoole hoida,” kinnitasid tegijad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 678 korda, sh täna 1)