Lihtne küsimus (3)

Saare maavalitsus lõpetas oma viimase ametiauto Saab 9.5 liisingulepingu. Kuidas on edaspidi korraldatud ametnike töösõidud?

Vastab maavanema nõunik Ülle Tänav:

Jah, Saabi liisinguleping on tänaseks päevaks lõpetatud ja meie ametnike kasutuses ei ole tõesti ühtegi ametiautot. Maavanema kasutuses olnud autost loobumine oli meie ametisõitude ümberkorralduse nn viimane etapp ja kogu protsess on kestnud mitu aastat.

Ametiautodest loobumine ei tähenda sugugi seda, et tööülesannete täitmiseks vajalikud sõidud jääksid tegemata. Vastupidi, sõitude korraldus on muutunud paindlikumaks, ametnikul on võimalus kaaluda, millist transpordiliiki ta kasutab. Majasisese põhimõtte kohaselt on eelistatud ühistranspordi kasutamine. Ja seda nii Tallinna kui ka Tartusse sõitmiseks ning ka maakonnasiseselt.

Kui see on raskendatud või on seotud ebamõistliku ajakuluga, saab kasutada isiklikku autot. Sellisel juhul hüvitatakse eesmärgipärased kulud sõidupäeviku alusel, arvestusega 4 krooni kilomeetri kohta, kuid mitte üle 4000 krooni kuus. Võimalus on kasutada veel rendiautot ja taksot.

Osakonna ametisõite korraldab osakonna juhataja eraldatud limiidi piires
Meie hinnangul on kogu ametisõitude korraldus muutunud läbipaistvamaks, sihipärasemaks ja kindlasti säästlikumaks. 2009. a kevadel koondasime autojuhi, kelle tööülesandeks oli ametiautode hooldus ja korrashoid, seega on sääst toimunud ka juba tugifunktsiooni ametikohtades.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)