Lainemurdja nõuab Saaremaalt kive

Saarte Liinide korraldatud Abruka sadama põhjapoolse lainemurdja ehitushanke võitis AS Merko Ehitus, kelle tehtud pakkumuse maksumus oli 4,2 miljonit krooni ilma käibemaksuta.

“Muidugi tuleb esimese tööna varuda selleks vajalik kogus graniitkive tõenäoliselt Saaremaalt,” märkis Saarte Liinide arendusdirektor Peeter Oopkaup, kelle sõnul peab lainemurdja kindlasti valmis olema hiljemalt 2. augustiks.

Abruka saarele lainemurdja ehitamiseks läheb lubja- ja graniitkivi vaja ligikaudu 6000 kuupmeetrit. Merko Ehituse insenerehitusdivisjoni direktor Arno Elias ütles Oma Saarele, et vajaminevad kivid varutakse Saaremaa põllumeestelt.
Arvestades, et aegade jooksul on mitmesuguste sadamarajatiste juures kasutatud Kuressaare ümbruse põllukive, siis Eliase hinnangul päris Kuressaare lähedal kive võib-olla võtta polegi ja tuleb pisut kaugemale sõita. Eeldatavasti kulub Abruka lainemurdja tarvis kümneid põlluäärseid kivihunnikuid.

Kivide omanikele on ehitusfirma valmis ka teatavat tasu maksma. “See võib-olla ei olegi niipalju kivi maksumus, aga kuivõrd me natuke tallame seal ekskavaatori ja autodega maaomaniku maad, siis kompenseerime pinnase kahjustamist,” ütles Elias.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)