Vastukaja: Allkiri soodsama laevapileti nimel (9)

30. märtsi Oma Saares on ajalehe uudistetoimetus kõige väiksemas trükikirjas avaldanud teate selle kohta, et igal saarlasel on võimalik anda oma allkirjaga toetus parvlaevadel saarte püsielanikele soodustingimustega üleveohinna sisseviimiseks ühistranspordiseaduse muutmise seadusesse.

Tsiteerides klassikuid: tule, taevas, appi! Nii väikeses kirjas uudist paljud ei näegi lugeda!
Samas on see kõigi saarte elanike ja saarte ettevõtjate jaoks eluliselt tähtis probleem!

Ühistranspordiseaduse muutmise seaduse eelnõusse on ettepanekud teinud riigikogu Saarte ühenduse liikmed. Muutmise seaduse eelnõu kohaselt toimiks saartel registreeritud ettevõtjate ja elanike üleveol soodustus 50% sõidupileti tavahinnast, ühistranspordiga reisijate ülevedu oleks tasuta. Kindlasti jääb ainult nende häältest väheks ettepanekute-muudatuste riigikogus läbisurumiseks.

OMA SAAR ja KADI RAADIO on algatanud väga hea idee saada teada, mida arvavad sellest saarlased ise. Kas me oleme tõesti selles küsimuses ükskõiksed? Keda meist see ei puuduta? Selles on ju saartel võrdsemates tingimustes (võrreldes mandriga) elamise võimalikkus paljudeks aastateks. 
Katsume aru saada, et iga inimese arvamusest-allkirjast sõltub palju. Me teame, paljud meist valimas käivad, kuid pärast on tarku kui palju. Püüaks seekord teisiti.

Olen kindel, et selline allkirjadega arvamusavaldus mõjutab riigikogu hääletust rohkem, võrreldes mõne Saarte ühenduse liikme häälega.
Suur tänu Saaremaa tarbijate ühistule, kes lööb kaasa toetusallkirjade kogumise korraldamisel.
Olge tublid, pange vastavad teated ja blanketid valmis!
Me teame, et praegu on riigieelarves võib-olla raske kohe vahendeid leida, kuid loodame, et ajad paranevad.
Muudetud ühistranspordiseadus saab ju olema järgnevatel aastatel ja valitsustel eelarve kujundamise aluseks.

Anne Oolup
saare elanik

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)