Umbusaldushääletus Orissaare spordihoones kukutas Riigi (15)

Esmaspäeval toimunud pikk ja põhjalik Orissaare spordihoone sihtasutuse nõukogu koosolek päädis spordihoone praeguse juhi Krista Riigi ametist lahkumise otsusega.

Orissaare abivallavanem ja sihtasutuse Orissaare Spordihoone nõukogu liige Ivar Ansper rääkis Oma Saarele, et nõukogu ligi viis tundi väldanud koosolekul arutati põhjalikult 2009. aasta sügisel toimunud Saaremaa rahvaralliga seonduvat ja sihtasutuse osalemist selle ürituse korraldamises.

Ülevaate andis nõukogule selles osas üks ralli korraldajatest Indrek Haamer, kes selgitas sihtasutuse rolli rahvaralli läbiviimisel. “Kokkuvõttes sai nõukogu igati ammendava ja hea ülevaate nii Saaremaa rahvaralli korraldusest kui üleüldse rallist endast,” sõnas Ansper.
Kuna rahvaralliga seonduv oli abivallavanema kinnitusel igati arusaadav, kerkis üles ka Orissaare spordihoone juhataja (Krista Riigi – toim) toimimine antud teema käsitlemisel. “Selle asemel, et tuua rahvaralli teema nõukogu koosolekule, saatis ta kirja Orissaare vallavalitsusele, kus ta palus vallavalitsusel hinnata nõukogu liikmete sobivust oma ametikohtadele,” konstateeris Ansper, et Riigi teguviis ei olnud kõige õigem.

Ansper märkis, et spordihoone sihtasutuse nõukogu on kokku tulnud kahe kuu jooksul kolm korda ning toimunud koosolekutel on koostöös juhatajaga püütud olemasolevate rahaliste võimaluste piires igati aidata kaasa nii spordihoone majandamisega seotud küsimuste lahendamisele kui ka vallas spordi edendamisele.
“Lähtudes juhataja tehtud kirjast vallavalitsusele, kus ta umbusaldas SA Orissaare Spordihoone nõukogu tekkinud erimeelsuste tõttu, viis sihtasutuse nõukogu juhataja suhtes läbi usaldushääletuse,” selgitas Ansper, miks Riigi osas muud lahendust ei leitud.

Hääletuse tulemusena leidis neli nõukoguliiget viiest, et seoses usalduse kaotamisega tuleb Krista Riigil oma ametist lahkuda. “Juhatajaga lepiti kokku, et tema viimaseks tööpäevaks jääb 30. aprill ja ta saab lahkumishüvitist ühe kuupalga ulatuses,” lisas Ivar Ansper. Seega kuulutatakse ilmselt lähiajal välja avalik konkurss uue juhi leidmiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)