Tänavu avatakse mitu uut maaelu meedet

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder allkirjastas määruse, millega kehtestatakse 2010. aastal antavate Eesti maaelu arengukava (MAK) toetuste nimekiri.

Põllumajandusministri määruse nr 40 rakendamisega ei kaasne võrreldes 2009. aastaga suuri muudatusi, kuid käesoleval aastal on MAK-i raames kavas avada siiski mitu uut meedet.

Täiesti uute meetmetena on plaanis avada toetus piimatootjaid ja mahepõllumajandustootjaid koondavatele tootjarühmadele piima- ja mahetoodete töötlemise alaste investeeringute tegemiseks (meede 1.6.2); põllumajandus- ja toidusektoris ja metsandussektoris uute toodete, töötlemisviiside ja tehnoloogiate arendamise alaseks koostööks mõeldud toetus (meede 1.7.1); toetus toidukvaliteedikavade raames toodetud toodete alasteks teavitamis- ja edendamistegevusteks (meede 1.7.3) ning toetus tootjarühmade loomiseks ja arendamiseks (meede 1.9), samuti maapiirkondades lairiba internetiühendust võimaldava infrastruktuuri rajamise toetus (meede 3.2.2).

Uuesti avaneb tänavu kiviaiatoetus (meede 2.5.1). Seda saab taotleda siiski ainult vana kiviaia taastamiseks, mitte uue rajamiseks.
Tänavu ei ole kavas külade uuendamise ja arendamise investeeringutoetuse (meede 3.2) vooru. Selle toetuse järgmine taotlusvoor on kavandatud 2011. aastasse.
Põllumajandusministri määrusega nr 40 saate tutvuda siin: http://www.agri.ee/index.php?id=22429 .

MAK-i raames antavate ettevõtlusega seotud investeeringutoetuste kohta saab täpsemalt lugeda http://www.agri.ee/maaettevotlus .
MAK-i 2. telje (keskkonna ja paikkonna säilitamine) toetuste (v.a kiviaiatoetus) taotlusvoor kestab 2. maist 21. maini, investeeringu- ja mõnede teiste toetuste puhul teatab PRIA taotlusvooru toimumise aja väljaandes Ametlikud Teadaanded. 2010. aasta toetuste ajakava hetkeseisuga on võimalik tutvuda ka PRIA kodulehel http://www.pria.ee/et/toetused/valdkond/teadmiseks/ .

Heiki Raudla
põllumajandusministeerium

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)