Saareküla Hirmule mõisteti kaks aastat vangistust juurde (2)

Teise inimese nimel laenu võtnud ja arestimajas politseinikku lüüa üritanud Aleksandr Jõginõlv tunnistati kohtus kuritegudes süüdi ning lõplikuks liitkaristuseks mõisteti talle kahe aasta ühe kuu ja ühe päeva pikkune vangistus.

Mullu märtsis tunnistati ta kohtus süüdi enamasti Saarekülas toime pandud ja kohalikke elanikke hirmu all hoidnud kuritegudes, mille eest ta praegu vangimajas on. Uut karistust hakati lugema 17. märtsist.

Süüdistuse kohaselt võttis Aleksandr Jõginõlv 2008. aasta jaanuaris naisterahva nimel varalise kasu eesmärgil kiirlaene kogusummas 9600 krooni. “No ma ei saa aru, miks annavad inimesed vanglas olevale mehele oma andmed,” ei suutnud kohtualuse sugulane olukorraga leppida, soovitades inimestel ka ise ettevaatlikum olla ja oma koode või arvenumbreid mitte kellelegi anda.

Lisaks süüdistati Jõginõlva ka politseiniku suhtes vägivalla toimepanemise katses ja ametikohustusi täitvate politseinike solvamises eelmise aasta märtsis.
Aasta tagasi 27. märtsil üritas Jõginõlv politseiametnikku rusikaga lüüa läbi arestimaja kambriluugi avause, kuid tollel õnnestus löökide eest kõrvale põigata. Lisaks sõimas kohtualune politseinikke.

Jõginõlv tunnistas end kohtus süüdi. Kohtualusel tuleb riigile tasuda menetluskulud. Tsiviilhagi jäi lahendamiseks tsiviilkohtupidamise korras.
25-aastane Aleksandr Jõginõlv on kohtu all olnud üheksa korda, suurema osa määratud karistustest on ta ka vanglas reaalselt ära kandnud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)