Punased Sõstrad said märtsis küpseks

Salme kultuurimajja tuldi reede õhtul lähemalt ja kaugemalt. Meelitajaks olid Punased Sõstrad – kuus punapõskset punaste lipsude ja sokkidega laulumeest koos särasilmse punases kleidis ansamblijuhendajaga. Juubelikontserdi kava oli küpsenud kümme aastat. Nüüd oli see esitluseks valmis koos magustoiduga – CD-ga “10 aastat meesansamblit PUNASED SÕSTRAD”.

Pool tundi enne kontserdi algust oli kultuurimaja esisel parkimisplatsil sõidukile raske kohta leida. Juba see viitas huviliste rohkusele. Saali ukse ees väikese lauakese juures oli kontserdihuvilistest tekkinud juba järjekord. Salme kultuurijuht Maire Sillavee müütas laulusõpradele või täpsemalt väljendudes ansambli Punased Sõstrad austajaile verivärsket 16 lauluga CD-d. Plaadivirn kahanes ja samal ajal täitus saal publikust.

Laulumehed ja juhendaja Anita Kangur tundsid end kultuurimaja proovisaalis paarkümmend minutit enne kontserdi algust üpris vabalt. Rambipalavik ei paistnud kogenud artiste kammitsevat.
Kuidas aga lood-laulud ansambliliikmeile pähe jäävad? “Ikka peab vaeva nägema. Niisama ei tule midagi. Kui igal nädalal arvestada ühe laulu õppimiseks neli tundi, siis kuu ajaga kulub nelja laulu omandamiseks neli korda neli tundi,” rehkendas Anita Kangur.

Mis aga mahub sisuliselt nelja proovitunni sisse, seda teavad kõige paremini lauljad ja juhendaja ise. Raske õppustel, kerge lahingus – vahest sobib selle väejuht Suvorovi tarkusega iseloomustada ka Salme meeste ettevalmistust igaks tähtsamaks kontserdiks. Ega’s laureaaditiitleid punapõsistele saarlastele niisama jagata. Eesti meestelaulu seltsi korraldatud viimase üleriigilise võistluse grand prix on praegu Punaste Sõstarde auhinnariiulis. Ja lausa uskumatu – Saare maakonnas on Punased Sõstrad koguni kaheksal korral vokaalansamblite ülevaatusel piltlikult öeldes pjedestaali kõige kõrgemale astmele tõusnud.

Ansambli populaarsusele lisab kaalu seegi, et mehed ei esita laule lihtsalt tuimalt seistes, lavaline šõu on see, mis publiku kaasa elama paneb. Ja šõud teha Sõstrad oskavad. Ansambli kodupublik ehk ligi veerand tuhat huvilist veendus selles reede õhtulgi, kuressaarlastele avaneb võimalus juubilaridele aplodeerida juba homme linna kultuurikeskuses.

Ümmarguse tähtpäeva puhul peeti ansamblit ka väärikalt meeles. Juhendaja Anita Kangur võttis kontserdi lõppedes vastu rahvakultuuri arendus- ja koolituskeskuse tänukirja, samuti Salme vallavalitsuse tänukirja ja meene, valla tänukirja said kõik ansambli liikmed. Laulumeestele ja juhendajale kingiti ooperipäevade piletid (ühele etendusele) ja ansamblile Sibeliuse programm – arvuti lisatarvik nootide ja igasuguste seadete kirjutamiseks.
Punased Sõstrad said nii punaseid õisi kui ka teistes toonides lilli. Tort kuulus samuti asja juurde.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 45 korda, sh täna 1)