Märtsis jäi töötuid vähemaks

Saaremaa töötukassa juhataja Kaie Lepp ütles, et kui veebruari alguses oli meil 1920 registreeritud töötut, siis praegu on neid alla 1900, protsentuaalselt on töövõimelistest elanikest ametlikult töötud 12,9% (oli 13,1%). Eestis on töötute protsent praegu 14,6.

Kui võrrelda Saare maakonna numbreid Eesti omadega, siis on Saaremaa märtsikuus töötute arvu vähenemise “edetabelis” Järvamaa järel teisel kohal. Kui Järvamaal jäi töötuid vähemaks 37, siis Saaremaal 28. Kolmandal kohal on Jõgevamaa, kus töötute hulk vähenes 26 inimese võrra. 

Oluline nihe on toimunud ka uute töötute arvelevõtmisel – kui jaanuaris oli neid 277, siis märtsis tervelt saja inimese võrra vähem ehk 177. “Palgatoetuse lepinguid on töötukassa sõlminud 78 inimese osas ja nemad töötavad 36 firmas,” rääkis Lepp, lisades, et tööpraktika lepinguid on sõlmitud 52 (28 firmaga) ning nendest 52 inimesest on praeguseks juba 12 inimest saanud sama töökoha, kus nad praktikal olid. “Teame veel paljusid, kellele tööpraktika lõpeb töökoha saamisega,” märkis Kaie Lepp.

Ehkki palju töötuid on saanud või saamas tööd kodusaarel, on Lepa teada ka neid, kel plaanis just nüüd, kevadel välismaale tööle minna. “Eks sealgi hakkavad hooajatööd peale,” sõnas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)