Lihavõttepühad löövad spaad puupüsti täis (9)

Lihavõttepühad löövad spaad puupüsti täis

SAARDE SPAASSE: Lihavõttepühade ajaks Saaremaa spaadesse vaba koha leidmine osutub raskeks.
Foto: Arhiiv

Eelolevale nädalalõpule jäävad lihavõttepühad on siinsetele spaahotellidele otsekui äratus talveunest, sest suurem osa tube on broneeritud ning viimasel hetkel saarele ihkav turist kusagilt vaba tuba naljalt enam ei leia.

MTÜ Saarte Turismiarenduskeskus juhataja Merit-Rin Arro tunnistas, et nõudlust spaapuhkuse järele on nii sise- kui ka välisklientide seas. “Mul on heameel tõdeda, et Saaremaa spaad on teinud tublit tööd ja täitumus nende hotellides on eelolevatel lihavõttepühadel kõrge, kui mitte öelda ideaalilähedane,” ütles Arro.

Ta tõi välja, et igal spaahotellil on oma eripära ja kuvand, millega kliente võluda. Samuti on kõik Arro hinnangul leidnud endale sobivad müügi- ja reklaamikanalid, mille kaudu sihtrühmade ja -turgudeni jõuda.
“Ma väga loodan, et oma osa turunduskanalina mängib ka turismiarenduskeskuse korraldatud veebruarikuine Tourest 2010, kus Saare maakonna ettevõtted ühiselt osalesid ja korraldatud õnneloosi jaoks auhindu välja panid,” lisas ta.

Paljud puhkajad Soomest

Nii Grand Rose Spa, Georg Ots Spa, Arensburg kui ka Rüütli spaahotell kinnitasid justkui ühest suust, et kevadised lihavõttepühad on nende jaoks väga positiivsed.
“Grand Rose’i spaahotellis on 2.–3. aprilliks toad tõepoolest välja müüdud juba eelmisel nädalal,” tunnistas müügijuht Mario Sau, lisades, et 1. aprilliks mõned kohad veel on.

Alternatiivina pakub roosi-spaa oma klientidele reedel ja laupäeval soodushinnaga majutust hoopis hotellis Ekesparre Residents. Sau sõnul on praegu tegelikult just selline aeg, kus igal nädalavahetusel on maja peaaegu täis. “Pühade ajal on peamine klient siseturist, kuigi ka Soome turg on elavnemas,” tunnistas ta.
Arensburg Boutique Hotel & Spa’s on tegevjuht Terje Nepperi sõnul eelseisvaks nädalavahetuseks vaba ainult kaks sviiti.

“Lihavõttepühad on alati populaarsed olnud just soomlaste seas,” tunnistas ta, märkides, et sel aastal puhkavadki Arensburgis põhiliselt soomlased, lätlased ja eestlased. Nepperi sõnul tõotab aga terve suvehooaeg väga tulus tulla. “Suvi on juba peaaegu broneeritud, seega on huvi Saaremaa ja Arensburgi hotelli vastu endiselt väga suur.”

Tervist väärtustatakse rohkem

Georg Ots Spa hotelli juht Toomas Leis tunnistas samuti, et kliendid on pühade nädalavahetuseks maja broneerinud. “See on tavapärane pühadega seonduv olukord,” nentis ta, mööndes, et samas on ka keskmine hind võrreldes varasemate aastatega kliendile oluliselt soodsamaks läinud.

Saaremaa Spa hotellide müügi- ja turundusjuht Frey-Christian Fernelius sõnas, et ka Rüütli spaa on praktiliselt inimesi täis. “Munadepühad on üks kenamaid aegu, on ju tulemas tõeline kevad. Inimesed on tõesti hakanud liikuma, kui päevad on läinud päikesepaistelisteks ning soojemateks,” põhjendas Fernelius.

Pühade aegu on Rüütlis endale koha kinni pannud turistid nii Eestist, Rootsist, Soomest kui ka Lätist. Tuleb ka aina rohkem venelasi Peterburi ja Moskva piirkonnast, Kuressaares puhkajaid lisandub Ferneliuse sõnul lähemalt ja kaugemalt.
Fernelius märkis, et üha rohkem eestlasi on hakanud spaas käima ja eestlaste turuosa kasvab seega Saaremaa Spa hotellides jätkuvalt. “Tervis on elu tähtsaim väärtus ja inimesed on saanud sellest aru,” rõõmustas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)