Hülgekindla mõrralina toetus jättis saarlased ükskõikseks

Hüljeste tekitatud kahju pärast muretsevad Saaremaa kalurid ei esitanud hülgekindlate mõrdade soetamiseks mitte ühtegi toetustaotlust.

Esmaspäeval lõppes Euroopa Kalandusfondi meetme 1.4 “Väikesemahuline rannapüük” taotluste vastuvõtt, selle meetme raames sai ka esmakordselt taotleda toetust hülgekindla mõrralina ostmiseks. Toetus katab mõrralina maksumusest kuni 60 protsenti, ülejäänu peab kalur tasuma oma taskust.

PRIA kalandustoetuste büroo peaspetsialisti Angela Annilo sõnul ei laekunud PRIA Saaremaa teenindusbüroosse mitte ühtegi sellealast taotlust. Mujalt Eestist oli eilseks laekunud vaid 22 taotlust summas veidi üle 2,6 mln krooni, taotlusvooru eelarve on 10 miljonit krooni.
Angela Annilo hinnangul võib tagasihoidliku taotlemise põhjuseks olla üldine majandusolukord – investeeringuteks on keeruline raha leida, praegu tehakse odavamaid töid. Lähipäevil võib posti teel saadetud taotlusi veel lisanduda.

Saarte kalurite ühingu eestvedaja Hillar Lipp ütles, et kui meres ei ole piisavalt palju kala, et püük ennast ära tasuks, siis ei riski keegi teha kulutusi uue mõrralina soetamiseks. “Katsutakse kuidagi nende vanade kapronasjadega hakkama saada ja kui enam ei saa, siis lõpetatakse,” lausus Lipp.

Angela Annilo lisas, et kuna taotlusi laekus eelarvest väiksemas summas, siis jätkub raha kõigile abikõlbulikele projektidele ning toetuse määramise otsused tehakse jooksvalt sedamööda, kuidas taotlused menetletud saavad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)