SWE-7 kaotas esimese play-off-kohtumise ühe punktiga

SWE-7 kaotas esimese play-off-kohtumise ühe punktiga

Peatreener Marko Oolu sõnul oli üks põhjustest, miks mängus teravusest puudu jäi, Mario Paiste (esiplaanil number 4) kerge vigastus.
Foto: Peeter Kukk

Laupäeval peetud Eesti I liiga korvpallimeistrivõistluste mängus pidi SWE-7 EAG/Scanweldile alla vanduma vaid ühe punktiga. Mängu lõpuminutitel visatud kuuest punktist ei piisanud, et vastasele järele jõuda, ja kohtumine lõpetati seisuga 71 : 72.

“Põhimõtteliselt olime kogu mängu vältel tagaajaja rollis,” võttis SWE-7 peatreener Marko Ool kohtumise kokku. “Me ei suutnud enda mängu piisavalt peale suruda ja kiirrünnakute osakaal jäi suhteliselt väikeseks,” nentis Ool. Samas tõdes ta, et ka kolmepunktivisete tabavus oli suhteliselt madal, kuigi vastane lasi piisavalt palju vabalt visata.

Peatreeneri hinnangul etendas kohtumise tulemuse kujunemisel oma osa ka mängujuht Mario Paiste vigastus. “Paiste ei saanud kerge vigastuse tõttu väga palju teravust mängu tuua, selles valguses on 32 vabaviset väga hea saavutus,” sõnas Ool, lisades, et vabavisetest realiseeriti üle 70%.

“Meie taktika oli kaitses tagumistele kogu aeg kerget survet avaldada, eriti peale korvi,” sõnas peatreener mängutaktika kohta, lisades, et mingil hetkel mängiti ka üleväljapressingut. “Kuna neljandal veerandil tekkisid alumistel meestel probleemid vigadega, olime sunnitud minema üle maa-ala kaitsesse, et mitte kerget viga saada,” kommenteeris Ool. “Aga see oli selline rohkem pealesunnitud olukord.” Rünnakutel oli Marko Oolu sõnul peamiseks eesmärgiks pall võimalikult kiiresti ründetsooni tuua.

Korduskohtumiseks tuleb harjutada

Järgmiseks mänguks peab peatreeneri hinnangul vaatama üle rünnakupoole, kuna kohati jäädi vastaste kaitsega päris hätta.
“Kaitses anname kohati ise rohkem survet ja kui vähegi võimalik, siis maa-ala ei sooviks kindlasti nii pikalt mängida – kogenud mehed murravad seda väga hästi,” selgitas Ool, kelle sõnul tuleb kindlasti harjutada kolmepunktiviskeid, sest see sunniks vastast oma kaitset rohkem laiali tõmbama.

“Kui sama keskendunult mängime, neid alt rohkem ohjeldada suudame ja kolmepunktivisete tabavust parandame, saame edasi,” oli peatreener optimistlik meeskonda 1. aprillil võõrsil ootava korduskohtumise osas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 64 korda, sh täna 1)