Naiskodukaitse ootab aasta ema kandidaate

Naiskodukaitse Saaremaa ringkond kuulutab juba neljandat korda välja Saare maakonna aasta ema konkursi, millele oodatakse kandidaate tublide emade hulgast.

Saare maakonna aasta ema konkursi idee algataja, Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Rita Loel loodab, et aasta ema konkursiga suudavad naiskodukaitsjad veidigi väärtustada tugevat ja tervet saare peret, ema väga suurt ja olulist rolli perekonnas. “Eriti oluline on minu meelest väärtustada meie emasid keerulistel aegadel,” sõnas Loel.

Konkursi statuudi järgi peab Saare maakonna aasta ema olema väärikas Eesti Vabariigi kodanik, kes on kantud Saare maakonna rahvastikuregistrisse. Aasta ema, kes võib olla ka üksikvanem, peab kasvatama vähemalt kolme last (võivad olla ka kasu- ja võõraslapsed).
Konkursile võivad kandidaate esitada omavalitsused, asutused-ettevõtted ja kodanikud.

Kirjalikud ettepanekud koos põhjendusega tuleb saata 20. aprilliks aadressil: Naiskodukaitse Saaremaa ringkond, Väljaku tn 5, Kuressaare 93811; ümbrikule kirjutada märgusõna “Aasta ema”. Saare maakonna aasta ema kuulutatakse välja tänuüritusel vahetult enne emadepäeva, 7. mail.
Esimese aasta ema valisid naiskodukaitsjad 2007. aastal ja siis tunnistati selle tiitli vääriliseks Kihelkonna kooliõpetaja ja talupidaja, kolme lapse ema Monica Kallas.

2008. aastal sai Saare maakonna aasta ema tiitli Mustjala raamatukoguhoidja ja kohaliku elu edendaja Liili Ader ning möödunud aastal Kuressaare gümnaasiumi emakeeleõpetaja, samuti kolme lapse ema Marit Tarkin.
Sügisel, enne isadepäeva, valivad naiskodukaitsjad ka maakonna aasta isa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)