MTR ootab registreeringu õigsuse kinnitamist

Ettevõtted peavad iga aasta 15. aprilliks kinnitama oma tegevuse jätkamist majandustegevuse registris (MTR). Registreeringu õigsuse kinnitamine on tasuta. Registreeringut saab kinnitada MTR-i portaali “X-tee teenused ettevõtjale” kaudu elektrooniliselt ID-kaardi abil.

Teine võimalus oma tegevuse jätkamise kinnitamiseks on ettevõtte asukohajärgse omavalitsuse kantseleis. Seal peab vaid täitma registreeringu kinnitamise ametliku vormi ja kinnitamise teostab omavalitsuse ametnik.
Kaarma vallavalitsuse rahandusosakonna juhataja Elve Viljuse sõnul on neil tänaseks registreeringu õigsust kinnitanud väga vähesed ettevõtjad. Viivitamise põhjused on erinevad, kuid unustamine on registreeringu tegematajätmises esikohal.

“Kogemus näitab, et registreeringute kinnitamine jäetakse viimasele minutile,” ütles Elve Viljus. “Siis on olnud ukse taga kohe pikad järjekorrad.” Ta lisas, et kõik, kes ei ole registreeringut õigeaegselt uuendanud, kustutatakse MTR-ist automaatselt 1. mai seisuga. Et oma tegevust jätkata, tuleb ettevõttel esitada uus taotlus MTR-i kandmiseks ja maksta 300 krooni riigilõivu. Nõue puudutab ka kõiki FIE-sid, kes pidid kõik olema 1. jaanuariks registreeritud äriregistris.

Lümanda vallasekretäri Eevi Kiksi sõnul käiakse Lümanda vallamajas registreeringuid kinnitamas juba jaanuarist alates. “Pole meil jäänud ka varem keegi käimata,” ütles Kiks. “Lümanda ettevõtjad teavad oma kohustusi.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)