Möödus kolm nädalat ja õnnetu maja põles jälle

Möödus kolm nädalat ja õnnetu maja põles jälle

PUNANE KUKK TAAS KOHAL: Täpselt kolm nädalat pärast eelmist tulekahju põles Allee tn 2 maja jälle.
Foto: Peeter Kukk

Ehkki politsei ja päästjad tühjalt seisvaid maju regulaarselt kontrollivad, oli keegi siiski ka sel laupäeval lahti kiskunud Kuressaares Allee tänaval asuva maja kinnilöödud akna ja põhjustanud tulekahju.

“Korterite omanikud olid seadust täitnud ja elamiseks sobimatuks muutunud maja aknad kinni löönud,” ütles Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe, kes ei osanud eile veel öelda, millest tuleõnnetus alguse võis saada, sest juhtum on menetluses.

Häirekeskusele teatati 27. märtsil kell 21.13, et Kuressaares Allee tänaval põleb ühekorruseline tühjana seisev puitmaja. Tulekahjustusi sai maja kaks tuba ja hävis praktiliselt pool katust. Tulekahju saadi kontrolli alla kell 21.36 ja kustutati kell 23.25. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab menetlus.
Korterite püsielanikud kolisid majast välja pärast täpselt kolm nädalat tagasi umbes samal kellaajal juhtunud tuleõnnetust, mis maja elamiskõlbmatuks muutis.

Toona suudeti tänu samas majas elanud ja juhuslikult koju tulnud päästja tegutsemisele suurem õnnetus ära hoida. Inimestel õnnestus majast elusalt välja toimetada ka ratastoolis olev invaliid, kelle kiirabi haiglasse viis. 
Enne tulekahju pidutses ühes korteris seltskond, kelle sõnul saigi õnnetus alguse elektripliidist, mis toa kütmiseks sisse lülitati.
Möödunud sügisel põles samal kinnistul asuv Allee tn 2A maja, pärast seda kolisid majas elanud inimesed sealt välja.

7. märtsil kaotas Kuressaare bussijaama juures asuvas tühjalt seisnud majas puhkenud tulekahjus elu 1951. aastal sündinud mees, kes mahajäetud majas peavarju oli leidnud.
“Meie huvi on see, et elamiskõlbmatus majas keegi ei elaks,” selgitas Margus Lindmäe, miks päästjad koos politseiga niisuguseid kohti regulaarselt üle vaatavad. Lindmäe sõnul on kohaliku omavalitsuse abiga üritatud inimesi ka sotsiaalmajja paigutada. “Kuid seal kehtivad reeglid, millele kõik ei taha alluda,” põhjendas Lindmäe, miks ikka ja jälle on inimesi, kes otsivad endale peatuspaiga mõnes tühjas majas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)