Maavalitsus asus Lohit Ruhnu liinile kauplema (1)

Saare maavalitsus alustas läbirääkimisi OÜ-ga Sailing Point, kelle esialgne pakkumine Ruhnu liinile laeva prahtimiseks ei vastanud riigihanke tingimustele.

Maavalitsuse otsus firmat mitte kvalifitseerida sündis pärast konsulteerimist veeteede ametiga. Lisaks puudustele laevapere kvalifikatsiooni osas küsis Sailing Point OÜ hooaja jooksul Ruhnule 80 reisi tegemiseks kaks korda rohkem raha ehk 2,4 miljonit krooni. Maavalitsusel on laevaühenduse doteerimiseks 1,2 mln krooni.

Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Mika Männik ütles rahvusringhäälingu uudistele, et maavalitsus jätkab siiski läbirääkimisi pakkujaga, kes kõiki dokumente ei esitanud, kuid maavalitsusel on piisavalt alust arvata, et kõnealune vedaja ikkagi sobib. “Olen ka ise seda laeva Soomes näinud ja olen suhteliselt veendunud, et see on sobiv laev,” rääkis Männik ERR uudistele. “Teeme tõhusat tööd selle nimel, et 1. maiks oleks laev liinil,” lisas ta.

Eelmisel nädalal saatis maavalitsusele kirja majandusministeeriumi kantsler Marika Priske, kes väljendas kartust, et ka tänavu ei suuda maavalitsus korraldada laevaühendust Ruhnu ja Saaremaa ning mandri vahel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)