Elektrikatkestuste jada kimbutas 2000 klienti (3)

Elektrikatkestuste jada kimbutas 2000 klienti

TUHANDED ELEKTRITA: Liiniparandajatel olid käed-jalad tööd täis.
Foto: Arhiiv

Pühapäeva hommikust esmaspäeva õhtu hakuni toimus üle Saaremaa terve rida elektrikatkestusi. Erinevatel põhjustel oli lühemat või pikemat aega rivist väljas 108 alajaama.

Eesti Energia Jaotusvõrk OÜ juhtivspetsialist Villord Laul rääkis Oma Saarele, et katkestuste jada algas pühapäeva hommikul kell 9.10, kui lülitus välja Vätta 10 kV õhuliin. Vooluta jäid seeläbi Pihtla vallast Suure-Rootsi, Väike-Rootsi, Kailuka, Ennu, Laheküla, Vanamõisa küla kliendid ja Kaarma vallast Abruka, Muratsi, Kasti, Praakli, Vaivere ja Vatsküla kliendid.

“Liinihooldusfirma langetas Muratsi küla piirkonnas töö käigus puu liinile,” põhjendas Laul esimest katkestust, mis jättis vooluta 51 alajaama ja 581 tarbijat. Vool taastati pisut enne kella kahte pärast õhuliini remonti.
Teine katkestus juhtus vaid minut pärast esimest riket kell 9.11, mil lülitus välja Pahi 10 kV õhuliin. Seeläbi jäid vooluta Kaarma vallas Sikassaare, Uduvere, Meedla ja Laadjala küla ning kokku oli elektrita 7 alajaama ja 55 klienti.

“Põhjusi oli kaks: Laadjala haruliinil Laadjala küla piirkonnas oli katkenud õhuliini juhe ja alajaamas oli katki läbiviikisolaator,” märkis Laul. Suuremale osale selle piirkonna klientidest anti elekter tagasi öösel kell 00.46. Laadjala kliendid said aga voolu lõplikult tagasi alles kell 2.54.
Need katkestused ei jäänud aga lisata, sest kell 10.20 lülitus välja ka Kuressaare 10 kV maakaabelliin, mille kaudu varustatakse elektriga linna põhja- ja idaosa ning Kudjape küla. Vooluta jäi lisaks 25 alajaama ja 1116 klienti.

“Põhjuseks oli maakaabelliini vigastus Ringtee 12 territooriumil asuvas Liini alajaamas,” selgitas Villord Laul, märkides, et praeguseks pole veel lõplikult selge ka täpne põhjus, miks maakaabelliin vigastada sai. Kuressaares sai 22 alajaama ja 1082 klienti voolu tagasi kell 11.08. Ülejäänud said elektri tagasi kell 12.01.
Õhtu jooksul kell 18.28, 19.48 ja 20.43 toimusid lisaks mõneminutilised katkestused Kihelkonna ja Vilsandi 10 kV õhuliini tarbijatel. “Kell 21.40 lülitus fiider lõplikult välja ja sisselülitamine ebaõnnestus, kuna liinil oli tekkinud püsiv lühis,” nentis Laul.

Vooluta jäid minutiteks Kihelkonna ja Lümanda vallas Austla, Atla, Himmiste, Karala, Kuusnõmme, Eeriksaare, Kulli ja Vilsandi küla kliendid. Kokku puudutas see 25 alajaama ja 176 majapidamist. Enamik sai Laulu sõnul voolu tagasi siiski kell 21.57.
Välja jäi liini tagumine osa ehk Karala küla 4 alajaama ja 26 klienti, kes olid veel eile pärastlõunalgi vooluta. Põhjuseks oli ka sealkandis õhuliini juhtme katkemine, mille Jaotusvõrk lootis korda saada hiljemalt õhtutundideks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)