Laadjala küla vaim nakatab kultuuripisikuga

Laadjala küla vaim nakatab kultuuripisikuga

KUULAJAID JAGUS, PÕNEVUST KA: Kuulaja rollis olid (vasakult) Kristel Sepp, Sirje Raimla, Tiiu Pirn, Anni Trave ja Lemmi Saun.
Foto: Aare Laine

Kui kenasti on kõik kultuurilised asjad ühe õhtu sisse kokku pandud! Just niisugune mõte tikkus pähe, kui lugesin Laadjala külamajas toimuvast. Andmaks oma osa lugemisaasta, teatrikuu ja emakeelepäeva tähistamisse, kutsus Laadjala külavanem Lemmi Saun nii oma küla elanikke kui ka kaugemalt inimesi esmaspäeva õhtul külamajja loomingulisele õhtule.

Kella seitsmeks oli rahvakeeli Kalju tall, mis laiemale üldsusele on tuntud Laadjala külamajana, valmis kirjandus- ja teatrihuvilisi vastu võtma. Lemmi Saun koos abilistega oli tassid valmis pannud, pliidil oli teevesi juba keemas ja esinejad tegid publiku ette astumiseks viimaseid ettevalmistusi.

Gümnasist Joosep Aru kannel oli sõrmitsemiseks laual ootevalmis, kirjandusõpetaja Sirje Aru sirvis veel kord ettekandekonspekti, luuletaja-etleja Gerda-Liis Palmiste vestis omaealistega lõbusalt juttu, August Mälgu loomingust näituse koostanud Kaarma raamatukogu juhataja Lembi Mets istus rahulolevalt selga vastu ahju soemüüri toetades ja jälgis, kas eksponaatide vastu ikka huvi tuntakse. Tunti küll. Uudistajaid oli palju.

Edasi loe laupäevasest Oma Saarest.

Telli Oma Saar siit

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 62 korda, sh täna 1)