Orissaare spordihoone ümber lõid kired lõkkele (22)

Orissaare spordihoone ümber lõid kired lõkkele

RIIK RIIDU EI TAHA: Krista Riigi sõnul ei soovi ta mingil moel nõukogus muudatusi, soovib vaid meeldivat koostööd. Samas lisas ta, et tunneb enda survestamist juba alates eelmise aasta 15. septembrist.
Foto: Raul Vinni

Erimeelsused Saaremaa rahvaralli korraldamise üle võivad viia ametist Orissaare spordihoone praeguse juhi Krista Riigi. Esmaspäeval koguneb SA Orissaare Spordihoone nõukogu koosolekule, kus erimeelsused arutusele tulevad.

“Põhjus, miks seda tehakse, on see, et juhataja ja nõukogu vahel on tekkinud erimeelsused, mida tõi Orissaare vallavalitsusele saadetud kirjas välja senine Orissaare spordihoone juhataja Krista Riik, kes leidis, et erimeelsuste tõttu tuleks hakata muutma SA Orissaare Spordihoone nõukogu koosseisu,” selgitas Oma Saarele abivallavanem ja sihtasutuse nõukogu liige Ivar Ansper.

Juhatajapoolseks kirja kirjutamise ajendiks oli Ansperi sõnul nõukogu esimehe Raivo Vesiaidi soov saada rohkem infot toimunud ürituste kohta.
“Kuna juhataja ei osanud või ei soovinud rohkem infot anda, tundis ta, et talle avaldatakse survet, mistõttu ta sellise kirja Orissaare vallavalitsusele saatis,” sõnas Ansper.

Nõukogus muutusi ei tule

Sihtasutuse nõukogu koosseisu muutmiseks pole Ansperi sõnul mingit alust. Sel aastal on toimunud kaks nõukogu koosolekut, kus uutel liikmetel on olnud võimalus saada ülevaade sihtasutuse senisest tegevusest ja tulevikus kavandatust.

“Lähtudes seni toimunud koosolekutest, ei näe ma põhjust nõukogu liikmete väljavahetamiseks, kuna praegused liikmed on teinud konstruktiivset koostööd ja samuti ei ole ükski nõukogu liige avaldanud ise soovi nõukogust tagasi astuda,” märkis Ivar Ansper.
Seetõttu toimubki tema sõnul esmaspäeval sihtasutuse nõukogu järjekordne koosolek, kus soovitakse saada selgitust tekkinud probleemidele.

“Ja kui ei suudeta leida lahendust erimeelsuste ületamiseks juhataja ja nõukogu vahel, tuleb korraldada usaldushääletus juhataja suhtes, mille tulemusest sõltub, kas senine juhataja jätkab või kuulutatakse välja avalik konkurss uue juhataja leidmiseks,” nentis Ansper, et lahendus saab olla vaid üks kahest.

Tüliallikaks rahvaralli

Spordihoone juhataja Krista Riigi ja sihtasutuse nõukogu vahelisest kirjavahetusest selgub, et kired puhus Orissaare spordimeka ümber lõkkele Saaremaa rahvaralli korraldamine ja selle osalustasude laekumine, milles spordikeskuse nõukogu avastas puudujääke.
Krista Riik põhjendas nõukogule, et rallit korraldati üheskoos rally.ee autospordiajakirja, MTÜ Sar-Tech Motorsport ja Eesti autospordi liiduga.

“Rahvaralli kulud ja tulud jaotati erinevate korraldajate vahel vastavalt töökomisjoni otsustele. Seega ei olnud käesoleval juhul spordihoonel mingit õigust nõuda kogu ürituse tulu endale, samas ei tekkinud saamata jäänud tulude osas spordihoonel ka kohustust tasuda teatud kulutusi,” põhjendas Riik nõukogule saadetud kirjas, et ürituse käigus laekuvate tulude ja kulude osaline kajastamine sihtasutuse raamatupidamises on igati igapäevane tegevus, kui üritus on läbi viidud koostöös teiste korraldajatega.

Oma Saarele kinnitas Krista Riik, et on ralli korraldamise osas talitanud õigesti ega ole kahjustanud spordihoone huve.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)