Reumaliidu koolitusel räägitakse reumatoidartriidist ja spondüliidist

Eesti reumaliit korraldab järgmise koolituse Saaremaal 30. märtsil kell 16 Kuressaare spaahotellis Meri. Koolituse teemaks on reumatoidartriit ning lülisamba- ja seljahaigus spondüliit.

“Nii Tartus, Põlvas kui ka Tallinnas läksid üritused täissaalile, mis näitab ühest küljest seda, et huvi ja vajadus vastava info järele on suur,” ütles esimesi koolitusi läbiviinud reumatoloog Piia Tuvik.

“Samas tuli tõdeda, et saalist kõlanud küsimused räägivad inimeste vähestest teadmistest oma haiguse ja selle ravivõimaluste osas. Ka reumatoidartriidi ja spondüliidi kaasaegsed diagnoosimisvõimalused ning kuidas esimesi sümptomeid ära tunda, on paljudele uudiseks. Ei teata ka seda, et kompleksse raviga saab haiguse kulgu oluliselt mõjutada ning kaitsta liigeseid hävingu ja moondumiste eest,” lisas tohter.
Koolituste korraldaja, Eesti reumaliidu arendusjuht Mari Levo nentis, et taastusravist ja liikumisravist, mis on ravi üks osa, ei teata üldse või on teadmised üsna kesised.

“Reumatoidartriiti on võimalik juba varakult diagnoosida. Varajase artriidi kabinetti Ida-Tallinna keskhaigla Magdaleena polikliinikus saab perearsti saatekirjaga konsultatsioonile tulla juba paari päeva jooksul,” rääkis Ida-Tallinna keskhaigla reumatoloogia osakonna juhataja Kati Otsa.

Euroopa Liidu statistika põhjal on reumatoidartriit enim invaliidistav ja füüsilist puuet ning selle tagajärjel töövõimetust põhjustav haigus. Sellele järgnevad sclerosis multiplex, diabeet, HIV ja südameveresoonkonnahaigused.
Üritust toetab Euroopa Sotsiaalfond. Infot reumatoidartriidi, spondüliidi ja koolituste kohta leiab www.reumaliit.ee .

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)