Parimad asusid selgitama maakonna kabemeistrit

Hooaja kiirturniiride põhjal selgunud kuus tugevamat kabetajat asus laupäeval selgitama maakonna kabemeistrit 64-ruudulisel laual.

Ringsüsteemis turniiril lõppes 15 partiist ühe poole võiduga kuus. Kaks resultatiivset partiid mängiti kohe avavoorus. Keerulises keskmängus eksis Heino Tammeaid Jaan Truu vastu ja kaotas. Väga tähtsas mängus Paul Antsaar – Hain Vaher oli initsiatiiv kaua Vaheri poolel, kuid Antsaar võrdsustas seisu täpse kaitsega. Nähtavasti inertsist jätkas Vaher teravuste loomist, kuid tegi ise seejuures otsustava vea.

Kõik teise vooru partiid lõppesid viigiga, aga kolmandast tuli jälle kaks võitu-kaotust. Antsaar kiirustas Tammeaidiga mängides keskmängus kiviohvriga kabesse. See pidanuks viima viigile, kuid otsustaval momendil ei leidnud Tammeaid päästvat vahetusmanöövrit. Esimese vooru ebaõnnestuja Vaher mängis Rein Kirstu vastu teravat, kuid kehvavõitu reputatsiooniga avanguvarianti. Visa mänguga võrdsustas Vaher pikkamööda seisu. Lõpuks kukkus Kirst hästi maskeeritud positsioonilisse lõksu ja kaotas.

Nõnda jõudis Vaher tagasi “nulli”, aga kohe ka +1-le, sest Tammeaid eksis neljandas voorus tema vastu juba avangus raskelt. Enne viimast vooru pretendeerisid esikolmikusse Antsaar (+2), Truu ja Vaher (+1) ning Jaanus Kiil (0). Vaher ja Kiil olid vastamisi ka läinudaastaste meistrivõistluste viimases voorus. Ka siis olid Vaheril valged ning mängiti sama avangut (pöördkiil). Nagu mullugi, tuli Kiil avangust välja rahuldavalt, aga seegi kord orienteerus Vaher keskmängus paremini. Kiili esimene viga jäi tal siiski kasutamata, aga teine enam mitte.

Antsaare ja Truu pingeline viigipartii lõppes turniiril viimasena ning arvepidamine näitas järgmist: 1.–2. Hain Vaher ja Paul Antsaar – 3,5 p; 3. Jaan Truu – 3 p; 4.–5. Rein Kirst ja Jaanus Kiil – 2 p; 6. Heino Tammeaid – 1 punkt. Võitjate vahel läheb neljapartiiliseks järelmatšiks. Seni on neil selles kabeliigis kahepeale võidetud 18 meistritiitlit (Antsaar 10, Vaher 8). Nüüd tuleb üks juurde. Kummale?

Jaan Truu

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)