Omavalitsustund raadios (7)

Eilses Kadi raadio “Omavalitsustunnis” olid Mustjala vallavolikogu esimees Malve Kolli, vallavanem Kalle Kolter ja maatalituse juhataja Ilmar Pungar.

M. K.: Taastatud Mustjala vald on 18-aastane. Olen kogu selle aja olnud volikoguliige, seekord usaldati minu kätte volikogu juhtimine. /—/ Volikogus on 9 liiget, kõigile on pakutud ka ameteid, vaid end opositsiooniks nimetav seltskond ei võtnud neist midagi vastu.
K. K.: Meie töö on nii volikogus kui ka valitsuses muutunud asjalikumaks, käes on rahulikum aeg. Aga eriarvamusi peab ikka olema, vaidlustest sõltubki see, milline tuleb otsus.

M. K.: Kavandan volikogu istungeid sellisena, et need ei kestaks terve pika päeva, vaid töö oleks konstruktiivne.
I. P.: Vaidlused Järisele kavandatava lasketiiru asukoha üle on tingitud mitmetest piirangutest, mis sealkandis on. Oleme vastavatele ametkondadele järelepärimised saatnud ja ootame nende seisukohti.
K. K.: Eelarve 2010 on valmis, see on konservatiivne. Elada annab, aga hõisata pole millegi üle. /—/ Elanikke on vallas 750.

M. K.: Kutsume inimesi meie valda elama. Meil on ilus loodus, võimalus ettevõtlusega tegeleda, saab käia linnas tööl, keskuses on müügis soodsa hinnaga korterid.
I. P.: Liiküla endise sõjaväekordoni detailplaneering läheb vastuvõtmisele ja avalikule väljapanekule. Omanik kavandab sinna pansionaati.
M. K.: Külaliikumine on meil hoogne. Toimuvad kõiksugu üritused, meelde on jäänud näiteks eelmise aasta muinastulede öö.

K. K.: Sadamat hakati Mustjalga kavandama 2000. aastal. Nüüd on kruiisisadam valmis, aga ehk antakse sellele ka mõned muud funktsioonid. Meie loodame igatahes, et nii läheb.
K. K.: “Mustjala pulm” on meie maineetendus, seda esitatakse juba 10 aastat. Edaspidi toimuvad etendused kruiisipakettide koosseisus. /—/ Sel aastal on taas tulemas Mustjala muusikapäevad, plaanime selle ürituse raames etendusi ka teistes valdades.

M. K.: Mustjala kool jääb. Väide, et väiksest koolist ei saa head haridust, on vale. Meil on korras koolimaja, võimla, staadion, pikapäevarühm, õpetajad. Õpilasi on praegu ja ka järgnevatel aastatel 50 ümber.
K. K.: Ettevõtteid võiks olla rohkem, ettevõtlus on meie valla kõige nõrgem lüli.
K. K.: Lähiajal ühendame kooli ja lasteaia.
M. K.: Kool on valla süda ja seal jätkub ruumi kõigile lastele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)