Kudjape jäätmejaam tõi auhinna Saaremaale

Kudjape jäätmejaam tõi auhinna Saaremaale

JÄÄTMEJAAM: Kudjapele veetud prügi ootab sorteerimist.
Foto: Peeter Kukk

Eesti jäätmekäitlejate liidu poolt neljandat korda välja antud jäätmekäitluse edendaja auhinna kohaliku omavalitsuse tasandil said tänavu Kudjape jäätmejaama rajanud Kuressaare linn, Kaarma vald ja Pihtla vald.

“Kudjape jäätmejaama puhul tuleks rõhutada just seda, et tegu oli kohalike omavalitsuste koostööga,” ütles Oma Saarele Eesti jäätmekäitlejate liidu tegevjuht Margit Rüütelmann, kelle sõnul on koostöö kohalike omavalitsuste puhul praegu jäätmemajanduses kõige aktuaalsem probleem.
Kurva näite koostöö lagunemise kohta tõi Rüütelmann Kagu-Eestist, kus mõni aeg tagasi kohalike omavalitsuste koostööna sündinud Kagu-Eesti jäätmekeskus on nüüdseks laiali läinud.

Endine Kaarma abivallavanem, valla keskkonna peaspetsialist Kairi Niit rääkis, et eduka koostöö võti peitus suuresti koostööpartnerite väikeses arvus.
“Mida suurem on osanike ring, seda raskem on jõuda igasugustes asjades kokkuleppele,” usub Kairi Niit. “Me ei oleks saanud asja ilmselt nii kiiresti arendada ja lahendada, kui meil oleksid olnud siin terve Saare maakonna omavalitsuste esindajad koos,” lisas ta.

Kairi Niit meenutas, et jäätmekäitluse teemat on Saaremaa omavalitsuste liidu kaudu üritatud juba aastaid ühe mütsi alla koondada, ent siiani ei ole koostööst asja saanud.
Kudjape jäätmejaama rajamist vedanud Saaremaa Prügila OÜ tegevjuht Mihkel Paljak rääkis, et möödunud aastal anti jäätmejaam 20 aastaks rendile AS-le Veolia Keskkonnateenused (endine AS Cleanaway), kes omakorda lõi jaama opereerimiseks tütarettevõtte OÜ Kudjape Ümberlaadimisjaam.

Saaremaa Prügila ise tegeleb praegu Kudjape prügila kinnikatmisega 2013. aastaks.
Eesti jäätmekäitlejate liidu jäätmekäitluse auhinna üldhariduskoolide arvestuses võitis sel aastal tasavägises konkurentsis Mikitamäe kool, kellele tagas võidu taaskasutatavast materjalist valmistatud toodete väljund õpilasfirma kaudu.

Eriauhinna said Tallinna tehnikagümnaasiumi koolipoisid, kes Juss Tanveli eestvedamisel valmistasid kasutatud rehvidest jalgrattahoidja.
1996. aastal asutatud Eesti jäätmekäitlejate liit on katusorganisatsiooniks 41-le jäätmekäitluse valdkonnas tegutsevale ettevõttele. Liidu eesmärk on üleriigiliselt korraldada jäätmekäitluse alal tegutsevate ettevõtete ühistegevust ja esindada oma liikmete ühishuve.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 163 korda, sh täna 1)