Näitlik lugu reaalajas (11)

Näitlik lugu reaalajas, mis juhtub siis, kui julged sõna võtta Reformierakonna ja valitsus-struktuuride sigatsemiste vastu.
AU ja kiitus kõigepealt ajakirjandusele, kes on lõpuks ka julgenud sõnavabaduse kaitseks ja seadusesätete paranduste (loe: sigaduste) vastu välja astuda!
Lugu reaalajas: Vooglaid versus Õun
Kallid inimesed, kas te tõesti usute seda, et hr Märt Vooglaiul, kes sai 2007. a 75 milj krooni dividende, ehitab Viimsi Tammlaane kinnistule eramu juurde ca 100-m2 sisebasseiniga 400-m2 abihoonet, makstes Reformierakonnale 2009. a 2 kvartalis 1 milj krooni toetust, on paar kuud hiljem raha nii otsas, et peab 851 000 krooni pärast algatama pankrotimenetluse inimese vastu, keda ta ca 15 aastat hästi tunneb ja oma sõbraks nimetas?
Nii lihtne see elu ei ole. Elus on ikka nii, et käsi peseb kätt. (Vaata: mart vooglaid – Google otsing.)
Kogu selle üleskeeratud jama eesmärk on enne uusi valimisi karistada ja vaikima sundida kodanik, kes julges vasta hakata meie juhtiva Reformipartei ja valitsuse sigatsemistele. Ja miks mitte, kui aeg annab võimaluse ja seda saab teha võõraste kätega.
Sest kui suur M (Märt Vooglaid, Manutent… jne) soovib saada Eesti kunstiakadeemia lepingut, ta saab selle, kui:
1. Maksab toetust 1 milj krooni Reformierakonnale.
2. Sunnib vaikima Üllar Õuna.
Milleks seda vaja? Sest vaatamata kõigele on Ü. Õun ikka kindlal seisukohal, et Natura alade moodustamine, mille ideoloogiks ja algatajaks oli Reformierakonna juhtfiguure Heiki Kranich, on moodustatud vale ja pettusega ning selleaegseid seadusi rikkudes. Hiljem on seda loomulikult seadussätete-parandustega valitsusele kasulikus suunas muudetud. Kuid see tekitas olukorra, kus võib julgelt öelda, et ajalugu kordub – 60 aastat hiljem on Eesti kodanike, maaomanike kallal jälle toime pandud repressioonid ja omandi kaasaegne vägivaldne anastamine. Ja kes on süüdi, kas jälle idas asuv naaber? (Vaata: minu eesti.ee foorum Valitsemiskultuur, Ü. Õun.)
1. Toetus 1 milj krooni Reformierakonnale suvel 2009 – makstud.
2. Esimene katse vaikima sundida ja tema Natura probleemidega firmad pankade kaudu jõuga üle võtta 2009. a suvel luhtus. Teine katse täna käib, vähe on muudetud strateegiat pankrotti ajada, kohtu kaudu tampida. (Iseküsimus, mille alusel?) Sellele aitab täna jälle ka kaasa keskkonnaministeerium reformierakondlasest ministri J. Tamkiviga. Või kuidas paluksite aru saada sellest, et meie maadega seotud Kihelkonna valla üldplaneering seisab juba 9 kuud keskkonnaministeeriumis kooskõlastamisel. Ja seda olenemata sellest, et vald on saatnud märgukirju ja ka hr J. Tamkiviga vestelnud sel teemal. Minu kogemus ütleb, et oodatakse uut seadusesätte parandust (sigadust), millega oleks jälle võimalik tühistada eelnevalt seaduste järgi koostatud planeering ministeeriumiametnikele sobilikus suunas. Ning kedagi ei huvita ei ettevõtlus, ei töökohad, mis tänu sellele tekkimata jäävad. Ja kui seadusesätte parandus (sigadus) ei meeldi, võite kohtusse kaevata.
Kohtusüsteem on “tänu” seadusparandustele ning hr R. Langi ja valitseva Reformipartei kindlal juhtimisel jõudnud tagasi jälle Nõukogude aega, arenguriikide tasemele, kus õiglus ja õigus on üks võimalikest variantidest. Otsuste suunised tulevad juhtorganitelt ning riigikohtu kohtunikele makstakse kopsakaid preemiaid “õigete” otsuste eest. Olgugi et on 2010. a, tundub, et riiklik mõtteviis on jäänud ikka hr A. Ansipi lausesse “Kui see on kriis, siis sellises kriisis ma elada tahaksin.”.
Jõudu ja jaksu teile kõigile!

Üllar Õun

Lugu sisaldab autori isiklikke seisukohti.

Samal teemal:
Vooglaid nõuab Õunalt sadu tuhandeid”, “Vooglaid taotleb Õuna pankrotti”, “Sundkorras Naturaga liidetu veab riigiga kohtus vägikaigast“.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)