Kuhu minna

Neljapäev, 25. märts

KINO
Divas kl 17.55 ja kl 20 Väike nõid Lilli: Draakon ja võluraamat. Koguperefilm. Viimane seanss. Pilet 40.–

TEATER
Kuressaare Linnateatris kl 19 “Vares”. Lavastaja Raivo Trass. Pilet 150.– / 100.–.

TANTS
Divas DJ Peeter Kukk. Sissepääs tasuta.
Club Privilege’is koolivaheaja noortepidu.
Kodulinna lokaalis DJ Raaper. Sissepääs tasuta.

SPORT
Muhu spordihallis Muhu lahtised meistrivõistlused võrkpallis: kl 20 Muhu 2 vs. S-Link.

Reede, 26. märts

TANTS
Divas DJ Fredi Filing (Sky Plus)
Luciferis DJ Mikk Saarela. Märtsi- ja veebruarikuu sünnipäevalastele tasuta.
Mönusas Villemis stiilipidu Märtsijänesed.
Kodulinna lokaalis Südaööni sissepääs tasuta.

KINO
Divas kl 19.50 Printsess ja konn. Koguperefilm. Film eesti keeles. Pilet 50.–

ÜRITUS
Salme kultuurimajas kl 20 meesansambli Punased Sõstrad 10. lauluaasta sünnipäevakontsert. Pääse 25 krooni, müügil kohapeal tund enne algust.
Mustjala kooli aulas kl 15 valla 18. aastapäevale pühendatud pidulik aktus. Mustjala valla aukodaniku teenetemärgi üleandmine. Esineb Mustjala segakoor. Info tel 45 79 722.

SPORT
Kuressaare spordikeskuses kl 19 Eesti meistrivõistluste II liiga play off korvpallis, SK Vesse –Iisaku KK.


Tähelepanu!

Täna, 25. märtsil Kuressaare kultuurikeskuses ja homme, 26. märtsil Orissaare kultuurimajas toimuma pidanud etendused “Hullem kui Hollywoodis” on näitleja haigestumise tõttu edasi lükatud.
Etendused on edasi lükatud kuupäevadele: 5. mai – Kuressaare kultuurikeskus, 6. mai – Kihelkonna rahvamaja, 7. mai – Orissaare kultuurimaja. Algus kl 19.

 

Ürituse eelinfo

1. aprillil toimub Saaremaal ja Muhus kaks kontserti MTÜ Muusikasõprade Selts korraldatavast sarjast “Kammermuusika mõisakoolides”. Kavaga “Romansid. See oli vara kevadel…” esinevad metsosopran Merle Silmato ja pianist Diana Liiv. Kontserdid toimuvad kell 12 Pädaste mõisas (seda kontserti toetab ka Muhu jaanalinnufarm) ja kell 14 Kaali mõisas. Kavas on valik Rahmaninovi ja Tšaikovski rikkalikust laululoomingust ning klaveriteostest.

Merle Silmato on lõpetanud G. Otsa nimelise muusikakooli, EMTA ja Sibeliuse akadeemia. Merle on osa võtnud arvukatest meistrikursustest, konkurssidest (III preemia 2001. aastal Klaudia Taevi nim konkursil) ja esinenud sageli ka välismaal. Aastatel 2004–2006 ja alates sügisest 2007 töötab Silmato Soome Rahvusooperis. Ta on ka Rahvusooper Estonia külalissolist. Aastal 2008 esines ooperifestivalil Prantsusmaal (Opera de Baugé). Merle repertuaari kuulub hulgaliselt ooperirolle, ent ta laulab meeleldi ka kammermuusikat.

Pianist Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Leedus, Rootsis, USA-s ja Soomes. Mitmeid kordi on ta esinenud ka orkestrisolistina (Longy sümfooniaorkestriga Bostonis, Kaunase sümfooniaorkestriga (dirigendiks Pavel Berman) jt). Peale klaverimängimise on Diana Liiv kirjutanud ka kaks muusikalist lasteraamatut “Neli heldet haldjat” ja “Võluvitsa vägi”.

Sarja “Kammermuusika mõisakoolides” käivitas septembris 2008 noorte interpreetide ühendus MTÜ Muusikasõprade Selts. Tegemist on tulevikku suunatud non-profit sarjaga, mille eesmärgiks on koolinoortele süstemaatiliselt klassikalist muusikat tutvustada, samuti anda maapiirkondade elanikele võimalus nautida kammermuusikat kaunites mõisasaalides ja elavas esituses. Kontsertide formaat ei ole ülearu ametlik – alati on muusika kõrval ka juttu.

Kontserdid toimuvad kokku rohkem kui 20 mõisakoolis üle Eesti ja on avalikud ning tasuta või sümboolse piletihinnaga. Sarja kohta saab infot veebilehelt www.kammermuusika.ee .

Kadri-Ann Sumera
MTÜ Muusikasõprade Selts aseesimees

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)