Kroonilist võlglast ähvardab sundtoomine kohtusse

Kohtutäituril ei ole õnnestunud ühendust saada mitmed võlanõuded ja liiklustrahvid maksmata jätnud Kunnar Läetsaga, kes ei ilmunud ka teisipäeval kohtusaali.

“Tegin kohtule taotluse sundtoomise kohaldamiseks,” ütles Oma Saarele kohtutäitur Svetlana Põld, selgitades, et järgmiseks kohtuistungiks peab politsei mehe kohale tooma.
Läetsile ei olnud võimalik edastada kutset ega kohtumäärust, kuna vastavalt tagastatud materjalidele ei viibinud ta võimaliku elukohana näidatud aadressidel.

Kunnar Läets tõmbas meedia tähelepanu endale sellega, kui ta mullu mais suurürituse Street Power korraldajana koos kassarahaga plehku pani, end kaks nädalat Hispaanias peitis ning seejärel ise Tallinnas politseisse läks.
Läets kinnitas toona Eesti Ekspressile, et tegemist oli ärilise ämbriga, mitte kelmusega, ja süüdistas autospordi liitu, kes väidetavalt survestas võistlejaid üritust boikoteerima ja Street Poweri nurjas.

Läinud kümnendil mõisteti Läets sutenöörluse eest viieks aastaks vangi, kuid teismeeas toime pandud kuritegude eest sattus Läets kohtukulli ette juba aastal 1994. Politsei on Läetsi kuus korda karistanud ka väärteokorras nii rahatrahvide kui ka arestiga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 129 korda, sh täna 1)