Emakeeleõhtul loeti Laadjalas Mälku

Emakeeleõhtul loeti Laadjalas Mälku

MÄLGUL ON ÜSNA KEERUKAS TEKST: Piret Rauk tõdes Mälku lugedes, et saarlasest kirjanikul on üsnagi keerukas lauseehitus.
Foto: Aare Laine

Tähistamaks lugemisaastat, teatrikuud ja emakeelepäeva (14. märts) luges Kuressaare Linnateatri direktor ja näitleja Piret Rauk esmaspäeva õhtul Laadjala külamajas August Mälgu loomingut.

Saaremaalt võrsunud kirjaniku elu- ja loometeest andis põhjaliku ülevaate Kaarma põhikooli õpetaja Sirje Aru, omaloomingut esitas maakonna etlemiskonkursil peaauhinna võitnud Gerda-Liis Palmiste ja kannelt mängis Joosep Aru.

Emakeeleõhtu korraldamise idee pärines Laadjala külavanemalt Lemmi Saunalt, kes kutsus kaasa aitama valla toimekaid kultuuri- ja haridustöötajaid. Valla kultuurijuht Tiiu Villsaar hakkas kohe nõusse, samamoodi ka Kaarma raamatukogu juhataja Lembi Mets ja kirjandusõpetaja Sirje Aru.
Kirjandushuvilised said raamatukogu koostatud näitusel tutvuda nii August Mälgu raamatutega kui ka kirjaniku loomingu ja tegevuse kohta ilmunud materjalidega.

Õpetaja Sirje Aru ettekanne Saaremaal mitmes paigas koolmeistri ja koolijuhataja ametit pidanud, siit 1935. aastal Tallinna kolinud, teenete eest Eesti vabariigilt Lagle talu saanud ning punavõimude eest 1944. aasta septembris Rootsi põgenenud tunnustatud kirjanikust sai kuulajailt tugeva aplausi.

Paljudele saalisolijaile oli üllatuseks seegi, et Kuressaare Linnateatri juht Piret Rauk, kes kandis ette katkendi August Mälgu raamatust “Hea sadam”, on Laadjala küla elanikega samast vallast, elades Sikassaare külas.
Õhtu põimis põnevaks Tiiu Villsaar, küsitledes kõiki asjalisi. Samamoodi said huvilised kõigilt esinejailt pärida nii Mälgu, teatritegemise, kirjanduse kui ka kandlemängu kohta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 66 korda, sh täna 1)