Piret Rauk käis kohtumas kodukandi rahvaga

16. märtsi õhtupoolikul kiskus ilm Orissaare kandis lausa südatalviseks – sadas laia lund ja kippus tuiskama. Termomeetri näit langes aina enam alla nulli.

Ent raamatukogu aknad särasid kutsuvalt ja soojadesse ruumidesse oli kogunenud hilise aja kohta tavatult palju rahvast. Mis seal imestada, oodati kohtumist omakandi tüdrukuga. Kuressaare Linnateatri direktor, EMA lavakunstikateedri 15. lennu näitleja Piret Rauk on ju Orissaarest pärit.

Kui Piret ilma trotsides kohale jõudis, oli ta siiralt üllatunud, leides eest nii arvuka huviliste seltskonna. Sissejuhatuseks luges meie kohalik värsisepp Neeme Mets ette Piretile pühendatud luuletuse, mille ta oli samal päeval bussis sõites kirjutanud. Ja juttu jätkus tükiks ajaks. Kes mäletas ja meenutas Pireti lapsepõlve, kes tundis huvi kooliaja ja näitlejatee vastu. Ühiselt muretseti selle pärast, et tänapäeva lapsed ja noored ei taha ega oskagi enam teatris käia ja käituda.

Ühelt poolt jääb see materiaalsete probleemide taha, aga teisalt…? Sooja sõnaga meenutati ühiseid loomehetki Maasis lavastatud “Mereröövel vastu tahtmist” päevilt. Saime lähemalt kuulda ka teatri administratiivse poole muredest ja rõõmudest. Kujunes südamlik vestlusring, kus vastused said kõik esitatud küsimused.
Aitäh, Piret, et sa võtsid aega meie juurde tulla!
Oli meeldiv ja õdus seltsiõhtu. Mõnusat jätkuvat teatrikuud kõigile!

Marlin Pärn

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)