Orissaare näitemängupäev oli pühendatud ebausule

Orissaare gümnaasiumi traditsiooniline näitemängupäev toimus sel aastal reedesel päeval ja kuna järjekorranumbriks oli 13, siis sellest tingituna oligi tänavu teemaks ebausk ja kõik, mis meid hirmutab. Teema oli intrigeeriv ja kõrvale ei jäänud ükski klass.

Energilised ja säravad päevajuhid Jan Teevet ja Krete Sema tutvustasid žüriid, kuhu kuulusid kooli vilistlased Valve Heiberg (Saare maavalitsuse sotsiaal- ja haridusosakonna kultuurinõunik), Helen Oll (rahvusooperi Estonia koorilaulja), Elen Pärtel (Kuressaare Linnateatri projektijuht), Karin Siig (Viljandi kultuuriakadeemia huvijuht-loovtegevuse õpetaja eriala üliõpilane), Aarne Põlluäär (Orissaare vallavanem ja suur teatrihuviline).

Pärast ühislaulu laulmist, mis tuletas meelde, kuidas teatris ei või käituda, algasidki etendused. Lavale astusid Kärbse Kärt, lohutusloom sajajalgne, Jussike, kollidekooli kollid, õel kuninganna ja 13 piirivalvurit ning hulgaliselt teisi vahvaid tegelasi. Vaatasime nõiutud pulmarongi teekonda, väga ehedaid kaklusstseene 11. klassi etendusest, 6. klassi fantaasiarikast omaloomingulist etendust “Pärnamäe põik”, filosoofilist maailmalõpu kohvikut. Nägime, kuidas salakaval katk saabus külla ja eestlaste liigse alkoholitarbimise pärast hirmu tundvat “Kuut risti”. Etendusi jagus igale maitsele: ühtekokku oli neid 13. näitemängupäeval 13.

Sel ajal, kui žürii tegi kokkuvõtteid, said noored vaadata Miksteatri etendust “Kuidas ta seda teeb?”. Näitlejad Kristo Tootsi ja Kaido Rahnik arutasid koos vaatajatega, mis on teatri mõte; mida teha, kui sul on ainult lehekülg dialoogi; kuidas see silmapaistvalt ette kanda; kuidas valmib näitleja roll. Etendus lõppes väga õnnestunud näitega sellest, kuidas mängida sündmust.

Kellele jagati tunnustust

13. näitemängupäeva peaauhind kõige nooremate arvestuses Peetrike kuulus II klassi etendusele “Kärbse Kärt” (juhendaja Kai Paasoja).
Väikese Peetri pälvis 9.a klassi etendus “Kuidas katk tuli külla” ( juh Signe Söömer). Suure Peetri vääriliseks kuulutati 12. klassi õpilase Robert Vahteri lavastatud ja noore dramaturgi Karl Sakritsa näidendi põhjal valminud “Maailma lõpus on kohvik…”.

Kõige tähtsam on siiski see, et noored tahtsid ja said teatrit teha ja ennast proovile panna. Lisaks oli neil võimalus ka teiste etendustele hinnanguid anda ja oma arvamust avaldada.

Mare Noot
OG huvijuht

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)